Nie tylko dzieci są zadowolone z balonów, to jest przyjemne dla wszystkich, gdy specjalnie na uroczystość składają kompozycje z balonów - sytuacja w jednej chwili staje się radośniejsza i świąteczna.

Jedną z najpopularniejszych kompozycji balonów na uroczystość jest oczywiście serce. Z pięknym nadmuchiwanym sercem najlepiej udekorować salę bankietową na wesele, rocznicę ślubu, dzień kochanków lub na urodziny ukochanej osoby lub dziecka.

Istnieją dwie opcje, jak zrobić serce z piłek. Istnieją bezramowe kompozycje i za pomocą ramki. Bezramowe serce z piłek jest łatwiejsze do wykonania pod pewnymi względami - nie musisz tracić cennego czasu na pracę z drutem, co nie jest łatwe dla wszystkich, ale takie kompozycje mają jeden duży minus - wystarczy tylko mocno przymocować jedną piłkę, a cały nasz projekt minuty będą krążyć po hali. Ponadto, stosując technikę bezramową, możemy wykonać tylko pojedyncze lub podwójne serce kulek, a gdy używamy ramy, nasze możliwości są znacznie szersze. Nie każdemu spodoba się takie zaskoczenie, więc nie ryzykujemy i nie wyrwamy serca z kulek przy produkcji ramy do kompozycji.

Ile piłek potrzebujesz do serca?

Do produkcji serca pokazanego w klasie mistrzowskiej potrzebujemy 150 kul. Jakiego koloru powinien być produkt - kwestia smaku, przygotowaliśmy białe kulki.

Oprócz balonów potrzebujemy również 2,5 metra grubego drutu aluminiowego (oczywiście grubość powinna być tak dobrana, aby można z nim łatwo pracować), szczypiec i pompki do balonów.

Teraz możemy dostać się do pracy.

Serce balonów - lekcja mistrzowska

 1. Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest stworzenie ramki dla serca kulek. Aby to zrobić, weź nasz drut, podłącz go do koła i dokonaj silnego połączenia jego końców za pomocą szczypiec.
 2. serce balonów własnymi rękami1serce balonów własnymi rękami2
  serce balonów własnymi rękami3serce balonów własnymi rękami4
 3. Otrzymawszy gotowe koło, tworzymy z niego kształt serca. Ostrożnie upewnij się, że połówki są symetryczne, aby rzetelnie ocenić kształt, zrób kilka kroków i wyglądaj z boku.
 4. serce balonów własnymi rękami5
 5. Ramka do serca kulek jest gotowa. Teraz sami przygotujemy kule.
 6. Przede wszystkim, oczywiście, piłki powinny być napompowane. Nierealistyczne jest nadmuchiwanie 150 kawałków na własną rękę, używając tylko objętości płuc, przynajmniej w jednym siedzeniu, więc użyjemy pompy samochodowej. Cóż, jeśli uda ci się znaleźć asystenta - jedna osoba trzyma piłkę mocno, kładąc ją na rurze pompy, druga pompuje powietrze.
 7. serce balonów własnymi rękami6
 8. Napompowanie piłki, mocno ją związało.
 9. Następnie weź dwie napompowane kule i mocno połącz je ze sobą. Możesz po prostu związać swoje "ogony" w węzeł, możesz dodatkowo użyć wątków, do których jak to jest wygodniejsze.
 10. serce balonów własnymi rękami7serce balonów zrób to sam8
 11. Angażujemy kolejną parę piłek, następnie bierzemy dwie pary piłek i przekręcamy je razem.
 12. serce balonów własnymi rękami9
 13. Teraz bierzemy małą konstrukcję z czterech kulek i kładziemy ją na ramie z drutu. Oczywiście, nie będziemy musieli rozwijać ramy dla tego, po prostu obracamy między sobą równoległe kule struktury wokół drutu.
 14. serce balonów własnymi rękami10
 15. Tak więc cztery kule wypełniają całą ramę. Staramy się umieszczać je ciasno iw rozłożonej kolejności tak, aby pomiędzy dwiema kulkami z poprzedniego rzędu stała się kulka następnej, więc chowamy ramkę z drutu.
serce balonów własnymi rękami11serce balonów własnymi rękami12
serce balonów własnymi rękami13serce balonów własnymi rękami14

W rezultacie otrzymaliśmy takie serce z piłek. Jak widać, konstrukcja jest dość prosta, nie potrzebowaliśmy żadnych dodatkowych urządzeń w postaci taśmy klejącej lub kleju. Co więcej, tworząc ramkę o odpowiedniej formie, możesz wykonać dowolną kompozycję - kwiaty, zwierzęta, ptaki itp. Mamy fantazje!

serce balonów zrób to sam 15

Możesz dodać do świątecznej atmosfery kulkowa girlanda !!