W przeddzień Nowego Roku i świąt Bożego Narodzenia zarówno dzieci, jak i dorośli są w radosnym niecierpliwym oczekiwaniu. Jest to spowodowane oczekiwaniem świąt, prezentów, przybyciem gości i czymś mniej konkretnym, ale o wiele bardziej ekscytującym - nowym życiem, którego granicą jest Nowy Rok.

I za każdym razem, w wigilię świąt, niezmiennie łamamy głowy nad prezentami: chcę zadowolić wszystkich moich krewnych i przyjaciół, ale jednocześnie zainwestować w ograniczony budżet. W tym przypadku najlepszą opcją na prezent, zarówno poza głównym, jak i całkowicie niezależnym, będzie pamiątka wykonana własnymi rękami i duszą danego przedmiotu. Na przykład, bukiety świąteczne z cukierków w formie sań. Świeże i nieprzerwane - zamiast tradycyjnych pudełek i torebek słodyczy, a także, bez wątpienia, przyjemnie - jest niewielu ludzi, którzy potrafią odmówić czekolady.

Pytania na temat tworzenia sań cukierkowych są logiczne, jak trudne i jakie materiały mogą być potrzebne? Nie martw się, sanki z słodyczami własnymi rękami, nawet dla początkujących w przypadku ręcznie robionych. Zwracamy uwagę na prosty przewodnik, po którym dosłownie w ciągu kilkunastu godzin można zrobić tuzin oryginalnych słodkich prezentów.

Sanie słodyczy: lekcje mistrzowskie

Będziemy potrzebować:

 • paski cukierek do cukierków;
 • płaskie duże czekoladki;
 • mniejsze płaskie czekoladki;
 • czekoladowe Mikołaje;
 • taśma dekoracyjna;
 • łuki do ozdabiania prezentów;
 • pistolet do klejenia lub taśma dwustronna.
Sanki cukierków własnymi rękami1Sanki cukierków własnymi rękami2

Przebieg pracy

 1. Początek może wydawać się trudny w praktyce, ale po pierwszym rzemiośle pojawi się pewna zręczność i rzeczy pójdą szybciej. Umieść laseczki z zakrzywionymi końcami, nałóż klej na gorąco na każdą z nich wzdłuż całej długości i przymocuj na wierzchu dużą tabliczkę czekolady.
 2. Sanki cukierków własnymi rękami3
 3. Bierzemy 4 mniejsze czekoladki i rozprowadzamy je równomiernie po powierzchni, mocując za pomocą pistoletu do klejenia.
 4. Sanki cukierków własnymi rękami4
 5. Następnie dodaj jeszcze 3 czekoladki i rozprowadź je tak, aby pokryły puste przestrzenie między dnem - czyli w deseniu szachownicy. Napraw klej.
 6. Sanki cukierków własnymi rękami5
 7. Podobnie napraw kolejne 2.
 8. Sanie słodyczy własnymi rękami6
 9. Od góry naprawiamy ostatnią, obracając ją wzdłużnie.
 10. Saneczki z cukierkami własnymi rękami7
 11. Przemieszczając się, nawijamy nasze sanki szeroką taśmą ozdobną, której końce są również przymocowane klejem od spodu.
 12. Sanki cukierków własnymi rękami8
 13. Przed świętym klejem czekoladowym Święty Mikołaj, który będzie zarządzał naszym słodkim wozem. Z góry wklejamy łuk prezentowy. Śliczne sanki słodyczy są gotowe własnymi rękami.
DIY sanki słodyczy9

Możesz również zrobić bardzo nietypowe słodycze. Noworoczne bukiety.