Oto taki miły przypadek punkty Z łatwością możesz to zrobić samodzielnie. Do tego potrzebujesz nie tyle:

 • filcowa tkanina o ładnym kolorze na podstawie produktu;
 • wątek - kontrast lub ton;
 • miękka podszewka w kolorze białym;
 • małe kawałki filcu w różnych kolorach do dekoracji;
 • przycisk;
 • igły, szpilki i nożyczki.

Godne uwagi jest to, że produkt ten jest szyta ręcznie - jest to idealne rozwiązanie dla potrzebujących, którzy nie mają pod ręką maszyny do szycia.

Master-klasa "Jak uszyć etui do okularów własnymi rękami"

 1. Przygotuj niezbędne materiały. Najpierw wyciąć z filcu dwie części w zależności od wielkości przyszłej pokrowca. Podczas przycinania filcu używaj wzoru pudełka do okularów, wykonanego z papieru. Jeśli robisz walizkę dla siebie, po prostu zmierz okulary, a jeśli przedmiot jest przeznaczony na prezent, lepiej zrobić go nieco większym (około 18 cm długości i około 7 cm szerokości). Wytnij elementy dekoracyjne (w naszej klasie mistrzowskiej jest to figurka pieska) i ostrożnie przyszyj ją do przedniej części etui. Do dekoracji lepiej używać nici pasujących kolorystycznie do filcu. Szyć małe oczko i kołnierz, można go ozdobić koralikami. Drobne szczegóły - oko i nos - można po prostu wyhaftować czarnymi nitkami.
 2. Pokrowiec na okulary do samodzielnego użytku1Futerały na okulary do samodzielnego użytku2Futerały na okulary do samodzielnego użytku3
 3. Przetrzyj szmatkę wykładzinową po obu stronach osłony. Złóż je razem z niewłaściwymi stronami do wewnątrz i zmieszaj za pomocą szpilek. Złożyć wokół obwodu skrzynki z zapętlonymi szwami, łącząc obie części. Ten rąbek dłoni wygląda bardzo ładnie i ma raczej funkcję dekoracyjną, ponieważ brzegi filcowej tkaniny nie mają właściwości do kruszenia.
 4. Pokrowiec na okulary własnymi rękami4Futerały na okulary do samodzielnego użytku5Futerały na okulary do samodzielnego użytku6
 5. W niewielkiej odległości od krawędzi, zszywaj guzik z przodu obudowy, a po złej stronie ustaw szczelinę o odpowiednim rozmiarze. Lepiej jest również obsługiwać ściegi pętelkowe. W ten sam sposób możesz zrobić etui na szklanki różowego filcu, jak pokazano na zdjęciu. Pamiętaj, że biżuteria jest zawsze szyta przed podłączeniem przedniej i tylnej części obudowy. Wszystkie szczegóły zastosowania filcu powinny być naprawione bardzo drobnymi ściegami, używając odpowiedniego koloru nici.
 6. Pokrowiec na okulary własnymi rękami7Obudowa do okularów własnymi rękami8Futerały na okulary do samodzielnego użytku9
 7. Możesz dodać bardziej ekspresyjne szczegóły - na przykład marchewkę dla króliczka. Ta sprawa jest odpowiednia jako prezent dla dziewczyny lub kobiety. Oprócz okularów można w nim także przechowywać materiały do ​​pisania - jest to bardzo wygodne!
Futerały na okulary do samodzielnego użytku10