Wódka w medycynie ludowej ma szczególne miejsce. Napój alkoholowy jest niezbędnym składnikiem do wytwarzania wielu kompozycji leczniczych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Być może najbardziej popularną kombinacją w przepisach ludowych jest wódka z solą. Oferujemy kilka opcji zastosowania tej kombinacji w leczeniu niektórych chorób.

Wódka z solą z biegunką

Prawdopodobnie nie można znaleźć osoby, która nie wiedziałaby, że wódka z solą pomaga się pozbyć biegunka . Ale nie wszyscy wiedzą o poprawnym stosunku dwóch składników w roztworze. Aby efekt działania kompozycji na ciało był jak najbardziej skuteczny, 1/3 łyżeczki soli należy zmieszać z 80 g wódki. Nawiasem mówiąc, to narzędzie zmniejsza ból w przewodzie żołądkowo-jelitowym.

Wódka z solą w przypadku zatrucia

Wódka z solą to doskonały środek leczniczy z długimi wymiotami spowodowanymi zatruciem. W 50 - 60 g wódki należy wlać jedną trzecią łyżeczki soli, wymieszać i wypić. Uważa się, że najlepszy wynik można osiągnąć, jeśli po 15 minutach od zażywania wódki z solą wypije się pół szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego (lub zjeść pomarańczę).

Wódka z zimną solą

W przypadku przeziębienia stosuje się również kombinację wódki (100 g) i soli (1/3 łyżeczki), ale dla większego efektu zaleca się dodanie połowy łyżki czarnego pieprzu. Wskazane jest, aby nie spożywać ani nie pić przez 2-3 minuty po zażyciu tej kompozycji medycznej, aby uzyskać najlepszy wynik w leczeniu.

Kompres - wódka z solą

leczenie solą z wódką

Pomaga pozbyć się keratynizacji skóry na piętach kompotu z wódką za pomocą soli. Z góry przygotowuje się kąpiel stóp, w której łyżka soli rozpuszcza się w 1 litrze ciepłej wody. Po 8-10 minutach starannie wyciera się stopy (ale nie spłukuje!) I zawija w miękką bawełnianą ściereczkę, która jest bogato nawilżona wódką. Plastikową torbę nakłada się na każdą nogę, a następnie na grube skarpetki. Kompres z solą sodową pozostawiono na noc.

Wódka z solą z bólu zęba

Aby się pozbyć ból zęba Możesz spróbować użyć popularnego przepisu. Szczoteczka do zębów jest przechowywana w roztworze soli w wódce przez 5 minut. Następnie szczotkuj zęby i dziąsła tym pędzlem. Procedurę powtarza się kilka razy dziennie w celu złagodzenia procesu zapalnego.

Uwaga, proszę! Zabieg z solą i wódką dzieci i młodzieży jest niedopuszczalny (z wyjątkiem zastosowania zewnętrznego). Lepiej jest nie używać tego narzędzia dla kobiet w ciąży i osób z przewlekłymi chorobami żołądka, wątroby i nerek.