Duża liczba osób zaangażowanych w uprawę różnych roślin ozdobnych nie myśli o swoich właściwościach. Należą do nich Schizandra Dalekowschodnia, która od czasów starożytnych była używana jako źródło środków ludowych.

Czym jest winorośl magnolii na Dalekim Wschodzie?

Nazwa ta jest używana do opisu drzewiastej winorośli, w której łodygi i liście wydzielają przyjemny cytrynowy posmak. W młodej roślinie łodyga ma żółtawą korę, która z czasem ciemnieje. W przyrodzie istnieje do 25 odmian, ale w medycynie ludowej stosuje się tylko dwa z nich. Dalekowschodnia jagoda z rodzaju Schizandra jest zawarta w recepturach medycyny ludowej wraz z liśćmi, kory i nasionami. Kora może być zbierana tylko na wiosnę, ale lepiej jest zbierać łodygi w okresie owocowania. Zbiór liści powinien zostać przeprowadzony w sierpniu.

Trawa cytrynowa Dalekiego Wschodu - właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Liczne użyteczne właściwości są związane z bogatym składem chemicznym tej rośliny. Schizandra Far-Eastern, której korzyści i szkody badali naukowcy, zawiera olejki eteryczne, lignany, witamina E i C, sole mineralne, kwasy i oleje tłuszczowe. Roślina może pochwalić się obecnością garbników, pektyn i tak dalej. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć ewentualnych przeciwwskazań.

Schizandra Far Eastern właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Dalekowschodnia Schisandra - właściwości lecznicze

Środki, które obejmują prezentowaną roślinę, są uważane za szczególnie skuteczne na równi z żeń-szeniem. Roślina z Dalekiego Wschodu Schizandra ma następujące właściwości:

 1. Aktywuje procesy metaboliczne i zmniejsza stężenie kwasu mlekowego w tkance mięśniowej, co jest ważne dla sportowców.
 2. Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, pomaga lepiej przystosować się do stresu, nowych warunków klimatycznych i ostrych zmian pogody.
 3. Pomaga skoncentrować uwagę lepiej i aktywuje funkcje umysłowe.
 4. Ma zdolność wyostrzania wzroku, łagodzi uczucie zmęczenia i zmętnienia, dlatego Schizandra Dalekiego Wschodu jest zalecana dla osób, które spędzają dużo czasu przy komputerze lub doświadczają innych obciążeń wzrokowych.
 5. Zaleca się stosowanie go w leczeniu i zapobieganie występowaniu przeziębień. Wyjaśnia to obecność silnego działania immunostymulującego.
 6. Korzystnie wpływa na metabolizm, promuje obniżenie poziomu cukru i cholesterol, a także zwiększa poziom hemoglobiny we krwi.
 7. Jest zewnętrznie użyteczny do łysienia i jako produkt kosmetyczny do pielęgnacji włosów i skóry.
 8. Pozytywnie wpływa na aktywność serca, naczyń krwionośnych i narządów oddechowych.
 9. Poprawia funkcje seksualne i zwiększa aktywność seksualną, dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.
 10. Może być stosowany jako dodatkowy środek do utraty wagi, ponieważ roślina zwiększa zużycie energii, usuwa szkodliwe produkty z organizmu, zwiększa metabolizm i poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego.
Schizandra Dalekiego Wschodu, że to

Lemongrass Far East - przeciwwskazania

Aby roślina była wyjątkowo przydatna, należy wziąć pod uwagę istniejącą listę przeciwwskazań:

 1. Ponieważ trawa cytrynowa jest tonikiem, nie może być stosowana w przypadku patologii związanych z układem sercowo-naczyniowym i nadciśnieniem.
 2. Korzeń krzewu magnolii z Dalekiego Wschodu i innych części rośliny może powodować zaostrzenie wrzodu żołądka. Nie można używać surowców roślinnych do chorób zakaźnych.
 3. Obecność zaburzeń OUN w następstwie tkanki czaszkowo-mózgowej, zaburzenia psychiczne i napady padaczkowe.
 4. Nie można przyjmować środków folk przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.
 5. Przy nadmiernym spożywaniu winorośli z dalekiego wschodu magnolia może powodować ból w klatce piersiowej i problemy z pracą przewodu pokarmowego.

Lemur of Far East - aplikacja

Od czasów starożytnych ludzie wiedzieli, że prezentowana roślina może być stosowana w leczeniu różnych chorób. Dowiedzenie się, jak przydatne trawy cytrynowej na Dalekim Wschodzie, warto zauważyć, że zgodnie z recenzjami będzie skuteczne w spadku sił po chorobach, z zewnętrznych aplikacji, do pobudzenia pracy serca i naczyń krwionośnych, a nawet z niedociśnienia i chorób związanych z pracą układu moczowo-płciowego i oddechowego. Preparaty zawierające trawę cytrynową są z powodzeniem stosowane w dermatologii.

Trawa cytrynowa na Dalekim Wschodzie

Użyteczną rośliną będzie silniejszy seks, ponieważ uważany jest za potężny afrodyzjak. Udowodniono, że winorośl magnolii dla mężczyzn jest przydatna, ponieważ nie pozwala na przedwczesny wytrysk, wzmacnia erekcję i stymuluje produkcję plemników. Zaleca się stosowanie receptur ludowych jako profilaktyki dla rozwoju impotencji. Lemur z Dalekiego Wschodu, ponieważ Viagra jest używana w postaci nalewki.

Składniki:

 • nasiona winorośli magnolii - 10 g;
 • wódka - 50 ml.

Przygotowanie:

 1. Mieszaj i nalegaj przez dwa tygodnie.
 2. Następnie odcedź i spożywaj 30 kropli trzy razy dziennie przed jedzeniem.
Dalekowschodnia Schisandra

Trawa cytrynowa Dalekiego Wschodu w kulturystyce

Naukowcy ustalili, że nalewka, przygotowana na bazie prezentowanej rośliny, ma silny efekt tonizujący, dzięki czemu można ją wykorzystać jako naturalną substancję. Biorąc to pod uwagę, mogą go podejmować osoby uprawiające sport, aby poradzić sobie z poczuciem zmęczenia i naładować się energią. Kulturyści używają nalewki w okresie szybkiego przyrostu masy ciała. W informacji o tym, jak wziąć trawę cytrynową Dalekiego Wschodu, wskazane jest, że lek należy przyjmować 15 kropli, dodając je do 200 ml wody, dwa lub trzy razy dziennie przed posiłkami lub po nim.