Biegunka, a mówiąc prościej, biegunka nie jest zjawiskiem nieszkodliwym. Oprócz niedogodności związanych z zatrzymaniem domu, zaburzenie funkcji przewodu żołądkowo-jelitowego może prowadzić do odwodnienia.

Biegunka - leczenie domowe

Przedłużająca się biegunka wymaga pomocy medycznej. Ale w pierwszych dniach możesz spróbować samodzielnie poradzić sobie z chorobą, stosując leki na biegunkę. Z pewnością w każdym domu są elementy niezbędne do przygotowania niektórych leków. Leczenie biegunki z ziołami (rumianek i ziele dziurawca) łagodzi stany zapalne i łagodzi podrażnione jelita. A zwykła żywność - ryż i marchewka - tworzą doskonały efekt sorbingu. Taktyka domowego leczenia biegunki jest następująca:

 • pozbycie się toksyn wywołujących biegunkę;
 • przywrócenie równowagi wodno-solnej w ciele;
 • usuwanie zapalenia;
 • przywrócenie prawidłowej mikroflory jelitowej.

Rola zbawienia bakterii będzie odgrywać domowej roboty jogurt, gotowane bez żadnych dodatków. Zaleca się przede wszystkim w leczeniu biegunki po antybiotykach, gdy biegunka występuje na tle uszkodzonej mikroflory. W trakcie leczenia nie należy zapominać o przyjmowaniu wystarczającej ilości płynu. Po każdej podróży do toalety trzeba pić co najmniej 150-200 ml mocnej herbaty lub wody. Objętość picia z biegunką powinna wynosić co najmniej 2 litry dziennie. Najskuteczniejszą metodą uzupełniania utraconych płynów ustrojowych jest spożycie soli fizjologicznej. Przygotuj go w następujący sposób: 1 litr przegotowanej wody weź 1 łyżkę stołową. cukier, 2 łyżeczki. sól, ½ łyżeczki soda oczyszczona. To narzędzie powinno być przyjmowane małymi porcjami (30-50 ml) co pół godziny.

Biegunka - leczenie ludowych środków zaradczych

Istnieje wiele zaleceń, jak leczyć leki na biegunkę.

Odwar z ryżu odgrywa doskonałą rolę jako sorbent:

 1. 1 szklankę ryżu wlewa się z 7 szklankami wody.
 2. Ugotuj ryż aż do pełnego ugotowania.
 3. Gdy ryż jest gotowy (można go lekko ugotować), przesączyć przez sito lub gazę.
 4. Otrzymaną ciecz należy pobrać w 100 ml co 2 godziny.

Herbatka z jagód pomoże zatrzymać małą biegunkę:

 1. Garść suszonych jagód zalać wrzącą wodą.
 2. Doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez 5 minut.
 3. Pij herbatę z jagodami 3 razy dziennie.

Popularny środek ludowy na biegunkę - wywar ze skórki granatu. Do tego potrzebujesz:

 1. 2 łyżki. l wysuszoną skórę, trzeba wlać 500 ml wody.
 2. Doprowadzić do wrzenia i gotować w szczelnym pojemniku przez 15 minut.
 3. Weź wywar z 1 łyżeczki. 3 razy dziennie przez 20 minut. przed posiłkami.

Innym narzędziem dostępnym dla każdej gospodyni może być krajowe leczenie biegunki. To jest marchewka. Gotowane, aż w pełni przygotowane warzywa korzeniowe muszą być starte na drobnej tarce i zjeść około 150 g takiej kleiku 3 razy dziennie.

Skuteczne leczenie przedłużonej biegunki - wywar z piołunu, a także nalewki alkoholowej z przegród orzechowych. Ta ostatnia ma silny efekt wiążący. Przegrody 300 g orzechów zalać 250 ml wódki i pozostawić w ciemnym miejscu na 2 dni. leczenie biegunki środków ludowej Lek należy zażyć 6-9 kropli, rozcieńczonych w 100 ml wody, 4 razy dziennie aż do całkowitego ustąpienia biegunki. Leczenie biegunki takich środków ludowej należy zachować ostrożność. Zbyt częste przyjmowanie silnych naparów lub wywarów w zwiększonych dawkach może prowadzić do rozwoju sytuacji odwrotnej - zaparcia.

Tradycyjne metody leczenia biegunki są odpowiednie we wczesnych dniach choroby. Konieczne jest natychmiastowe zwrócenie się o pomoc lekarską, jeżeli:

 • biegunka nie ustępuje po trzech dniach leczenia w domu;
 • biegunce towarzyszy wysoka gorączka;
 • ślady krwi pojawiły się w kale.