Wiele osób po raz pierwszy postrzega zwrot "klucz wizualny". A jeśli pierwsza część tej krótkiej frazy może być przetłumaczona niezależnie, przy prymitywnej znajomości języka angielskiego z głębi podświadomości, wtedy sprawy są znacznie gorsze z tajemniczym kei. A wszystko dlatego, że musisz poruszać się nie po angielsku, ale w japońskim kierunku. To Japonia w latach 80. ubiegłego wieku stała się kolebką specyficznego gatunku muzycznego, którego podstawą był glam rock, metal i punk rock. Ten muzyczny kierunek nazwano visual kei, co dosłownie oznacza "styl wizualny". Jego znaczenie polega na przekazywaniu słuchaczowi części jego duszy nie tylko poprzez muzykę, ale także poprzez widzialne, z reguły szokujące spojrzenie artysty. W końcu charakteryzuje się niezwykłym makijażem, złożonymi włosami, jasnymi kostiumami i estetyką androgyniczną - mieszaniną kobiecości i męskiej na jednym obrazie.

Niezwykła subkultura

Dziś jedyny w swoim rodzaju gatunek muzyczny to już nie tylko muzyka, dziś jest to cała subkultura visual kei, stworzona przede wszystkim przez licznych fanów grup, którzy pracowali w tym kierunku. Młodzi ludzie należący do tej subkultury nazywają się dziećmi wizualnymi. Styl wizualnego klucza często opiera się na obrazach zaczerpniętych z innych gałęzi specyficznej japońskiej kultury: animacji - anime, sztuk wizualnych - mangi, a także gier wideo. Do tej pory styl visual kei przeszedł długą drogę ewolucji, czego wynikiem była jego gradacja na poszczególne klasy i typy. Wśród nich jest około 15-20 największych kategorii, które mogą być całkiem różne, a także pożyczać od siebie pewne cechy zewnętrzne.

Ubierz się prawidłowo

Biorąc pod uwagę tę różnorodność, trudno jest określić, która odzież visual kei jest tradycyjna dla tego stylu. Mimo to, zagłębimy się trochę w szafę wizualnych dzieciaków. Tak więc, jeśli mówimy o Oshare kei - modnym i eleganckim podkładzie wizualnym, to jego zwolennicy są młodzi, przepełnieni optymizmem, ubrani we wszystkie zasady japońskiej mody ulicznej. W ich ubraniach dominują jasne i barwne kolory - głównie różowy, niebieski i żółty. Jeśli chodzi o same stroje, mogą to być sukienki, spódnice, dżinsy z koszulkami lub t-shirtami. Akcesoria to wszelkiego rodzaju spinki do włosów, kokardy, czapki, koraliki i szale.

Przeciwnie, Kote Kei to mroczniejszy styl, przypominający styl gotycki, w którym przeważają stroje w czerni, a także ciężkie połączenie skóry i metalu.

Nagoya kei to kolejny podtyp stylu, którego charakterystyczną cechą jest ciemne, ale bardziej powściągliwe pod względem kroju i detali kostiumów.

Mówiąc o stylu ubioru wizualnego, nie sposób nie wspomnieć o Kotekote kei . Być może przedstawiciele tego ruchu byli jednymi z najbardziej niezwykłych i niezapomnianych dla widza. Grupy kotekote kei były zaskoczone skórzanymi i lateksowymi garniturami, gorsetami, butami na bardzo dużej platformie i ogromną liczbą akcesoriów.

Kończenie obrazu

Jak widać, ubrania uczestników tej japońskiej subkultury są dość różnorodne, niezwykłe i stanowią wyzwanie. Ale na wszystkich obrazach wizualnych dzieci jest coś, co sprawia, że ​​wszyscy są pełnoprawnymi członkami wyjątkowego ruchu młodzieżowego. Te łączące elementy to włosy i makijaż.

Fryzury Visual kei są wyzwaniem dla nowoczesnego fryzjerstwa. Są to niewyobrażalne formy i krzykliwe kolory: czerwony, różowy, pomarańczowy, fioletowy lub niebieski, chociaż wśród tej różnorodności są zwykłe jasne i czarne głowy. Niestandardowe podejście jest inne i wizualny makijaż klucza. Jego głównym wymaganiem jest silnie wybielona twarz, na której wyraźnie wyróżniają się bogate usta i jasne, ciemne oczy.

Tutaj jest tak jasny i tajemniczy świat visual kei, który coraz bardziej rozprzestrzenia się dziś poza granice rodzimej Japonii.

Visual kei 1Visual kei 2Visual kei 3
Visual kei 4Visual kei 5Visual kei 6
Visual kei 7Visual kei 8Visual kei 9