Oryginalność i oryginalność trendów mody wpłynęła dziś nie tylko na technologię szycia modnych ubrań, ale także na materiał, z którego prezentowane są modele. Jedną z najbardziej niesamowitych tkanin dziś jest wiskoza. Po głębszym zrozumieniu składu i metody przetwarzania tego materiału, będziesz naprawdę zszokowany nieograniczonymi możliwościami wiskozy. Porozmawiajmy jednak o wszystkim, aby nie było zamieszania. Jakim rodzajem tkaniny jest wiskoza?

Przede wszystkim warto zauważyć, że wiskoza jest naturalną tkaniną sztucznie wydobywaną. Jego włókna są otrzymywane z pulpy drzewnej, dla której materiał został nazwany przez ludzi popularnie "woody silk". Rzeczywiście, zgodnie z wrażeniami dotykowymi, wiskoza bardzo często przypomina gładką, lekką naturalną tkaninę. Jednak materiał ten może być również reprezentowany pod wełną i lnem. Tak więc, w zależności od sposobu przetwarzania, wiskoza może mieć różne gęstości. Dzięki temu można wykorzystać materiał na garderobę na każdą porę roku.

Mówiąc o wiskozie, jako materiale używanym w modzie, warto zauważyć, że jest bardzo przyjemny w dotyku. Dużą zaletą tej tkaniny jest jej zachowanie kształtu. Oznacza to, że odzież wykonana z wiskozy nie jest pomarszczona, szybko wyprasowana po praniu i zachowuje świeży wygląd nawet przy przedłużonym, aktywnym użytkowaniu. Ponadto materiał jest łatwy do nadania najbardziej skomplikowanego kształtu, który pozwala szyć piękne ubrania w oryginalnym kroju. Wiskoza dobrze toleruje wybarwienie, dlatego odzież z niej jest często prezentowana w jaskrawych kolorach i chwytliwa drukuje . Ale jednocześnie materiał nie blaknie nawet w bardzo gorącej wodzie. Ale zwróćmy uwagę na wiskozę bezpośrednio w odzieży.

Co to jest wiskoza w ubraniu?

Jak już wspomniano, wiskoza jest bardzo łatwa do podania zarówno dla cięcia prostego, jak i złożonego. Dlatego ten materiał jest używany do szycia praktycznie każdego stylu. Ponieważ tkanina przyczynia się do dobrej cyrkulacji powietrza, a także doskonale pochłania wilgoć, model casual do codziennego noszenia uważany jest za najpopularniejszy model. Zobaczmy, jakie ubrania wiskozowe są dziś najbardziej popularne?

Suknie z wiskozy . Na pytanie, jaki rodzaj tkaniny to wiskoza, wiele osób ma pierwsze skojarzenia z sukienkami. To właśnie ta kobieca odzież uważana jest za najpopularniejszy produkt z przyjemnego materiału. Projektanci oferują duży wybór elastycznych, surowych wzorów, modele płynące po drodze, ale letnie sukienki z wiskozy są najbardziej odpowiednie. Lekkie sundresses są po prostu przewiewne i nieważkie, co jest idealne na gorący sezon. Jasne kolory i kolorowe nadruki idealnie do siebie pasują obrazy letnie .

wiskoza jaka tkanina1wiskoza jaką tkaniną2wiskoza jaka tkanina3

Bluzka z wiskozy . Modele damskich bluzek wykonanych z miękkiej tkaniny prezentowane są również w dużym asortymencie. Jednak najczęściej projektanci stosują się do ścisłych trendów w kolekcjach mody. Ze względu na widoczność wiskozy bluzki są uzupełnione skomplikowanym dekorem - fałdami, draperiami, falbankami, kaskadą. Ale luźne style i wydłużone tuniki o prostym kroju wyglądają nie mniej interesująco.

wiskoza jaką tkaniną4wiskoza jaka tkanina5wiskoza jaka tkanina6

Spódnica wiskozowa . Jedwabisty materiał świetnie nadaje się do szycia spódnic. Najpopularniejsze style to wąskie przypadki, plisowane słońce, modele w kształcie litery A w podłodze. Spódnice wiskozowe mogą uzupełnić zarówno biznesowy wygląd, jak i swobodną kokardkę. Taka odzież jest uważana za uniwersalną.

wiskoza jaka tkanina7wiskoza jaką tkaniną8wiskoza jaką tkaniną

Koszule nocne z wiskozy . Może być nieoczekiwane dla kogoś, że wiskoza nadaje się również do spania ubrania. Jest to jednak fakt. Przecież, jak wiadomo, ten materiał dobrze wchłania wilgoć, a ta właściwość jest po prostu niezbędna w nocy, szczególnie w upale. Ale koszule nocne z wiskozy są prezentowane z lekkimi, otwartymi modelami iw ciepłej, zamkniętej wersji.

wiskoza jaka tkanina10wiskoza jaką tkaniną 11wiskoza jaką tkaniną12