Oczy są "cienką plamą" każdej współczesnej osoby. W końcu narządy widzenia doświadczają obecnie ogromnych obciążeń, w tym przez wydłużenie czasu spędzanego przed telewizorem lub monitorem komputera. I choć producenci takiego sprzętu jednym głosem zapewniają, że jest absolutnie bezpieczny, wyposażony w ekrany ochronne itp., To pozostaje faktem - krótkowzroczność i nadwzroczność, a także poważniejsze choroby oczu w dzisiejszych czasach mają co sekundę. Ponadto pojawiła się kolejna choroba, która nie znajduje się na oficjalnej liście patologii medycznych, ale mimo to jest rozpoznawana u bardzo wielu osób. To jest komputerowy zespół wzrokowy. I, jak łatwo się domyślić, cierpią najczęściej z pacjentów, którzy stale pracują z komputerami. Eksperci od dawna narzekali, że młodsi mężczyźni, a także nastolatki, a nawet dzieci, spędzają niedopuszczalnie długi ponowny nadzór, otrzymując między innymi negatywne wpływy i problemy ze wzrokiem. Do niedawna ta plaga nie miała oficjalnej nazwy. Ale teraz coraz częściej mówią o komputerowym zespole oczu, a okuliści musieli przyznać, że tak naprawdę istnieje.

Objawy komputerowego zespołu wzrokowego

Ściśle mówiąc, komputerowy zespół widzenia nie może być przypisany patologii. Jest to raczej rodzaj negatywnego stanu oczu, w którym dana osoba zauważa zmniejszenie ostrości wizualnego postrzegania świata, pojawianie się regularnych bólów głowy, dyskomfort nad powiekami, przewlekłe zmęczenie. Występuje, gdy okres ciągłej komunikacji z komputerem przekracza pięć do sześciu godzin. Ryzyko wystąpienia zespołu komputer oka jest to, że ludzie nie postrzegają go jako coś poważnego wymagającej obowiązkową wizytę u lekarza.

Wiele osób obwinia tymczasowe pogorszenie widzenia za zmęczenie oczu, zwłaszcza, że ​​po przerwie i śnie objawy naprawdę znikają, a następnie wracają ponownie. W rezultacie osoba może uzyskać całkowicie poważną chorobę, która może nawet doprowadzić do całkowitej utraty wzroku percepcje a także pojawienie się patologii w innych narządach, które na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego z widzeniem. Na przykład, zespół komputer może dać powikłania kręgosłupa i szyi, układu nerwowego, układu trawiennego, serca i naczyń krwionośnych. Tak więc leczenie tego problemu do lekarza będzie najodpowiedniejszą decyzją.

Leczenie komputerowego zespołu wzrokowego

Przede wszystkim pacjent musi przejść procedurę diagnostyczną, która obejmuje sprawdzenie ostrości wzroku, reakcję źrenic na światło, badanie dna oka, badanie stanu siatkówki i nerwów wzrokowych. Leczenie komputerowego zespołu oka należy rozpocząć od zmiany reżimu. Konieczne jest wykonanie większej liczby przerw w pracy, odejście od ekranu komputera, najlepiej 10-15 minut na godzinę lub przynajmniej raz na dwie do trzech godzin.

Bardzo dobrym środkiem zapobiegawczym byłoby używanie okularów komputerowych i komputerowy zespół oka specjalne krople do oczu. Takie preparaty działają na rogówkę i błonę śluzową oka, nawilżając je i chroniąc je przed przeciążeniem. Możesz także zacząć spożywać bioaktywne suplementy, które stymulują funkcje wzrokowe i optymalizują stan oczu od wewnątrz. Ten sam efekt można osiągnąć dzięki żywienie , w tym borówki, więcej warzyw i owoców oraz produkty mleczne w diecie. Niekiedy zespół obstrukcyjny towarzyszy obrzękom powiek. Aby się go pozbyć, trzeba użyć środków ludowych lub od czasu do czasu, aby umieścić kawałki zwykłego lodu do oczu.