W dzisiejszym świecie dość wielu mężczyzn regularnie spożywa alkohol w dużych ilościach. Wpływa na żony, dzieci i na siebie. Większość kobiet chce uzyskać od psychologa skuteczną poradę, co zrobić, gdy mąż pije.

Co jeśli mąż kłamie i pije?

Jeśli mąż używa alkoholu częściej niż kilka razy w miesiącu, a czasami każdego dnia, wtedy możesz porozmawiać o alkoholizmie. Jest to dość skomplikowany problem, którego nie da się rozwiązać samodzielnie i wymaga wiele wysiłku od żony i mężczyzny. Mąż może okłamywać żonę i usprawiedliwić swoje zachowanie zmęczeniem, panującymi okolicznościami lub uporem przyjaciół, którzy aktywnie oferują wypicie szklanki piwa, wina lub mocniejszych napojów. W rzeczywistości są to tylko wymówki i wymówki, którymi ukrywa swoją słabość. Aby skutecznie poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu, ważne jest, aby zapoznać się z poradami, co zrobić, gdy mąż często pije:

 1. Aby zrozumieć, że alkoholizm jest problemem dla całej rodziny i trzeba z nim walczyć.
 2. Nie nalegaj na kodowanie lub używanie specjalnych leków.
 3. Nie męcz się swoim mężem ciągłymi wyrzutami, ale usiądź i spróbuj zrozumieć przyczyny alkoholu zależności .
 4. Staraj się mniej chodzić w gościach, gdzie istnieje możliwość picia alkoholu.

Wielu mężczyzn pije z tego, że tracą wiarę w swoją siłę i możliwości. W takim przypadku kobieta powinna dać mu takie zaufanie. Byłoby dobrze wymyślić jakąś interesującą działalność, która mogłaby tak bardzo zafascynować jej męża, że ​​nie miałby czasu na spędzanie czasu na piciu napojów alkoholowych. Dość często, gdy kobiety nie wiedzą, co robić, jeśli mąż dużo pije, zaczynają szantażować z rozwodem lub dziećmi. To nie powinno być dozwolone. Taka sytuacja może jedynie pogorszyć sytuację, ale nie przyniesie pozytywnego wyniku.

Co robić, gdy mąż pije po wypiciu?

Niektórzy mężczyźni mogą pić okresowo. Tak więc, na przykład, trzymają się w rękach przez rok. Ale wtedy nagromadzone problemy czują się i wylewają do picia przez tydzień, dwa, trzy, a czasem cały miesiąc. Jest to raczej trudna sytuacja, której nie można rozwiązać samodzielnie. Najlepiej jest skontaktować się ze specjalistami, skontaktować się z psychologiem, który może zidentyfikować problem, a także przepisać leczenie. W niektórych przypadkach lekarze przepisują specjalne środki, a także środki uspokajające. Dość często, po poddaniu się specjalnemu leczeniu, a także po pracy z psychologami, osoba jest wyleczona. Pozbywa się uzależnienia.

Bez względu na to, jak kobieta zmaga się z pytaniem, co robić, gdy mąż ciągle pije, problem można rozwiązać tylko wtedy, gdy mężczyzna sam jest świadomy swojego problemu i chce się zmienić.

Opcje walki z pijaństwem

Kobiety z powodzeniem używają różnych sztuczek, aby przestać pić męża. Na przykład:

 • opuścić dom na chwilę;
 • złożono wniosek o rozwód i obiecano odebranie dokumentów, gdy odmawiają spożywania alkoholu;
 • przestań gotować;
 • przestań sexy związek ;
 • całkowicie ignorować męża i nie mówić;
 • mąż pije mocno, co robić
 • zrób to na wideo w stanie pijanym;
 • używaj dzieci jako wpływu.

Oczywiście, takie metody mają prawo istnieć, szczególnie gdy człowiek pije niezbyt często i może kontrolować siebie. Niestety, kiedy alkoholizm stał się integralną częścią życia jej męża, takie opcje nie są skuteczne. Mogą powodować tylko agresję i kontynuację ciężkiego picia. W takim przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie kodowanie specjalistów. W takim przypadku należy bardzo ostrożnie przywieźć tę osobę. Najlepiej, żeby sam tego chciał.