Watykan Jest uważany za dość dostępny dla turystów przez państwo. Aby wjechać na terytorium kraju i swobodnie się nim poruszać, musisz posiadać wizę Schengen lub włoską.

Jak ubiegać się o wizę do Watykanu?

Uzyskanie wizy turystycznej jest bardzo łatwe i może to zrobić każdy, kto zebrał niezbędną paczkę dokumentów. Przede wszystkim paszport, dla pracujących obywateli - zaświadczenie o zatrudnieniu, fotografie do dokumentów o standardowym rozmiarze 3x4 cm, kwestionariusz ankiety, wypełniony dwukrotnie i oczywiście zaproszenie. I jest uważany za najważniejszy z dokumentów.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zaproszenie powinno podkreślać kluczowe kwestie dotyczące finansowych i medycznych obowiązków każdej ze stron. Osobną pozycją są zazwyczaj ubezpieczenia życia i zdrowia turystów. Z oczywistych powodów nie warto go oszczędzać, poza tym opłata konsularna ma charakter symboliczny i wynosi 36 USD. Turyści, którzy otrzymają wizę, mogą pozostać w mieście-państwie przez nie więcej niż dwa tygodnie. Jeśli wystąpią nieprzewidziane sytuacje wymagające dłuższego pobytu w Watykanie, należy przedłużyć wizę, kontaktując się z konsulatem. W niektórych przypadkach staje się to możliwe.

Finansowy składnik podróży

Dla twojego gospodarza ważna jest twoja kondycja finansowa i stabilność. Aby uzyskać wizę bez problemów, musisz potwierdzić swoją wypłacalność. Aby to zrobić, turyści muszą przygotować jeden z następujących dokumentów: wyciąg z banku o dostępności karty kredytowej i ustalonym limicie środków, czekach podróżnych, certyfikacie zakupu waluty. Oryginalne dokumenty są wymagane w momencie składania wniosku.

Podróż z dzieckiem

Planując wycieczkę z dzieckiem, należy pamiętać o niektórych niuansach podczas ubiegania się o wizę do Watykanu. W takim przypadku musisz zebrać pakiet dokumentów dla dziecka: oryginał i kopię aktu urodzenia, zdjęcia i dane w języku angielskim i ojczystym. Ватикан Jeśli w paszporcie rodziców nie ma zdjęć dziecka, władze watykańskie mogą zabronić wjazdu do państwa. Ponadto dorośli dostarczają kopie swoich paszportów. Wiza jest ważna przez 4 tygodnie od daty rejestracji. Dzieci wraz z innymi krewnymi składają dokument potwierdzający stopień pokrewieństwa.

Nie zapomnij o tych ważnych elementach, a następnie możesz z łatwością ubiegać się o wizę do Watykanu. Podczas wizyty w kraju zalecamy odwiedzić takie zabytki as Pałace Watykańskie w tym Belvedere , tajemniczy Biblioteka Watykańska , Pinakothek a także unikalne muzea: Muzeum Pio Clementino , Muzeum Chiaramonti i Muzeum Lucyfera .