Współczesna moda coraz częściej przechodzi w styl retro, wykorzystując elementy mody z dwóch poprzednich stuleci. Można to wytłumaczyć zarówno odwiecznym zainteresowaniem przeszłością, jak i niesamowitymi modnymi znaleziskami odkrytymi w ubiegłym stuleciu. W tym czasie akcesoria jasno demonstrowały pozycję ich gospodyni w społeczeństwie, więc nadano im specjalne znaczenie.

Wzory rocznika torby

Mówiąc o workach retro, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na torebkę, haftowaną koralikami lub kamieniami. Takie produkty były popularne ponad sto lat temu, a następnie wartość biżuterii, z którą wyhaftowano torebkę, wskazywała na status kobiety. Dlatego dziś projektanci, tworząc biżuterię w stylu vintage, starają się udekorować je tak bogato, jak to tylko możliwe.

Kolejnym modelem, który przypomina nam te dni, jest futerał na torby. Po raz pierwszy pojawiła się w kolekcjach. Hermes i Louis vuitton . Początkowo torba została wykonana z grubej tkaniny z haftem, ale dziś jest bardzo popularna skórzana torba vintage. Główne cechy tego modelu:

  • miękkie krawędzie;
  • klasyczny zamek ramy.

Model żeński można odróżnić od modelu męskiego poprzez wytłoczony wzór na skórze, zamek ozdobiony kamieniami lub inną skromną elegancką biżuterię.

Trzecia wersja torby vintage najbardziej mocno wkomponowana w nasze codzienne życie - mała torebka na długim wąskim pasku, który nosił na ramieniu. Takie torby w stylu retro mogą ozdobić frędzle, hafty, wielokolorowe kamienie. Również torbę w kształcie gruszki ze zwężonym wierzchołkiem można odróżnić od nowoczesnych modeli. Pod koniec XVIII - na początku XIX wieku zostały one zszyte z aksamitu. Ta technika jest używana przez współczesnych projektantów, dając akcesorium jeszcze większego ducha starożytności.

Z biegiem czasu, luksusowe torby zostały zastąpione przez bardziej praktyczne torby o różnych rozmiarach i nie duże worki z grubej skóry na ramieniu. Dzisiaj takie modele są najbardziej popularne. Skórzane torby w stylu vintage idealnie komponują się z klasycznymi sukienkami wieczorowymi, a nawet z sukienkami codziennymi. Dlatego szczególnie lubią młodych ludzi.

Nie zapomnij o torebce vintage Chanel, która ma charakterystyczne elementy marki:

  • cienki łańcuch;
  • linia w kształcie rombu;
  • logo.

Torba w stylu retro firmy Chanel jest czarno-biała, a sam łańcuch jest złocony.

Vintage torby 1Vintage Torby 2Vintage torby 3
Vintage torby 4Vintage torby 5Vintage torby 6
Vintage torby 7Vintage Torby 8Vintage Torby 9