Alkohol jest jednym z tych produktów, które wykluczają większość diet. Powodem tego nie jest to, że dietetycy starają się ocalić nas przed alkoholizmem, ale to, co jest niskokaloryczną dietą, doprowadzi do gromadzenia się tłuszczu. Oczywiście są też przyjemne aspekty związane z piciem alkoholu ... Ale, niestety, bilans korzyści i szkód związanych z alkoholem nie może być nazwany zbilansowanym.

Co dzieje się po przewróceniu szkła?

Alkohol jest pusty kalorie termin ten jest już znany wielu osobom. "Pusty", ponieważ nie mają wartości odżywczej, ale mają bardzo wysoką wartość energetyczną. Wyjaśnijmy to łatwiej:

  • 1 g alkoholu = 7 kcal (w porównaniu do 1 g białka = 4 g);
  • 1 g alkoholu to nie białko, nie węglowodany, nie tłuszcze, ale alkohol etylowy.

Kaloryczna zawartość alkoholu nie jest wysoka ze względu na zawartość cukru, ale właśnie z powodu alkoholu etylowego, picie szklanki wina daje około 250 kalorii, wciąż jesteś głodny - ciało nie otrzymało materiałów budowlanych, te kalorie nie mogą być odłożone na bok białka, węglowodany lub tłuszcze. Bezużyteczne spalić.

I tutaj dochodzimy do tego, jak alkohol wpływa na utratę wagi. Już się cieszycie, że "nie ma sensu się wypalać" to ta sama rzecz, która przechodzi ciało niepostrzeżenie i bez konsekwencji. Jednak kalorie alkoholu powinny być spożywane natychmiast, dlatego wszystkie zjedzone potrawy staną w pobliżu i czekają na swoją kolejkę do strawienia w postaci zapasów tłuszczu.

Alkohol prowadzi do tego, że cała żywność jest odkładana w formie "linii życia".

Aby skorzystać z alkoholu ...

Ale korzyści płynące z picia alkoholu są możliwe i pojawią się tylko wtedy, gdy środki zostaną uszanowane. Istnieje kilka złotych reguł, które pomogą ci kontrolować procesy energetyczne organizmu:

  • czerwone wino jest lepsze niż białe (zawiera więcej żelazo i przeciwutleniacze - co oznacza, że ​​może być uważane za bardziej korzystne);
  • wino jest lepsze niż piwo;
  • ciemne piwo jest lepsze niż światło (ciemniejsze jest bardziej "satysfakcjonujące", a będziesz mniej pił);
  • piwo jest lepsze niż trunki (zawierają więcej cukru);
  • zawsze wybieraj najpierw między czystymi napojami i koktajlami.

Kiedy mówimy o korzyściach płynących z alkoholu, mamy oczywiście na myśli głównie wino. To wino sprawia, że ​​dieta śródziemnomorska jest najlepszą opcją w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Ale! Mieszkańcy Morza Śródziemnego nie są podatni na pijaństwo, a po wypiciu 1-2 szklanek są zadowoleni.

nadużywanie alkoholu i szkoda

Alkohol przy jednoczesnej utracie wagi, ale znowu z rozsądnym podejściem:

  • zanim zaczniesz pić, zdecydowanie musisz coś zjeść, a nie odwrotnie, bo alkohol na początku posiłku tylko zaostrzy twój apetyt;
  • jeśli naprawdę chcesz wypić koktajl alkoholowy, musisz zdać sobie sprawę, że właśnie tam skończył się twój deser - zawartość kalorii w większości "długich napojów" wynosi około 500 kcal;
  • Alkohol powinien być wybrany zgodnie z tą proporcją - 150 ml wina lub 350 ml piwa lub 50 ml mocnego napoju alkoholowego (wszystko to ma w przybliżeniu tę samą liczbę kalorii).