Jeśli przyjmiesz od profesjonalnego i uczciwego hodowcy szczenięcia, możemy śmiało liczyć na to, że sprzedał on psa określonej rasie i nie przyniesie żadnych niespodzianek właścicielowi. W takim przypadku możesz łatwo przeglądać literaturę i uzyskać dokładne obliczenia, jak powinna ona rozwijać się w zależności od wieku. Pytanie, ile lat psy rosną, jest ważniejsze dla ludzi, którzy zabrali do domu bezdomnego szczeniaka. Również zainteresowani takimi problemami są właściciele zwierząt domowych, którzy nadal przybierają na wadze, zamieniając się w małe "cielę", choć na rynku sprzedawcy obiecali im, że sprzedają małego psa.


Kiedy pies przestaje rosnąć?

Aktywnie zwiększaj rozmiar prawie wszystkich szczeniąt do sześciu miesięcy. Ale tutaj ważnym czynnikiem jest rasa zwierzęcia. Jeśli yorkshire terrier, jamniki, mopsy a wzrost pekińczyka zatrzymuje się po około 8-10 miesiącach, po czym duże psy kontynuują przyrost masy mięśniowej po roku. Owczarki niemieckie lub rottweilery tworzą swoje ciała nawet przez dwa lata. Kaukazi są takimi psami, które dorastają do 12 miesięcy, ale ten proces rozwoju nie kończy się, a kolejny rok przybiera na wadze. Inne ważne warunki, które silnie wpływają na wzrost, to odżywianie, pielęgnacja, trening, możliwe powikłania po infekcji dziecięcej lub zabiegu chirurgicznym.

Jak szybko rosną psy?

Do sześciu miesięcy szczeniak powiększy się prawie trzykrotnie, a w kłębie będzie ponad dwukrotnie. Rozwój różnych kości występuje w innym scenariuszu. Proporcje ciała zależą od rurowych kości, które powstają w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Potem, do roku, tempo wzrostu nadal nie spada, następuje aktywny wzrost płaskich kości szkieletu psa. Rośnie na szerokość (staje się zauważalnie większy niż mostek). W końcu kręgosłup zwierzęcia nabywa rozmiar dorosły w 2,5-3 roku, zanim twoje zwierzęta mogą być nadal uważane za młode. Ile lat mają psy? Zwykle końcowy wzrost zatrzymuje się u psów po pierwszym. dzianie . Dlatego nie spiesz się z tym przypadkiem, aby zwierzę mogło w pełni normalnie się ułożyć.

Jeśli jesteś poważnie zainteresowany pytaniem o to, ile miesięcy psy rosną, zalecamy posiadanie specjalnego notebooka i pomiary kontrolne Twojego zwierzaka. Nie można go zmierzyć tylko za pomocą taśmy mierniczej (obwód klatki piersiowej, wysokość w kłębie itp.), Ale zważyć szczeniaka. Nigdy nie boli wiedzieć, ile lat dorasta pies. Każda rasa ma swoją własną charakterystykę i szybko rozpoznaje możliwe odchylenia, gdy pojawiają się podejrzenia o nieuczciwość hodowców.