Pytanie, dlaczego żółw nie je, powstaje u większości początkujących. Niemal zawsze należy szukać odpowiedzi w złych warunkach, w pragnieniu karmienia zwierzątka bardziej, jak również w prostej ignorancji niektórych cech życia gadów.

Ile nie można zjeść żółwia?

Zwierzę odmawia jedzenia dłużej niż pierwszego dnia i nie wiadomo, czy nastąpi zmiana zachowania w najbliższej przyszłości. Taki obraz jest obserwowany przez wielu właścicieli żółwi. Panika zaczyna się dość naturalnie, ponieważ odrzucenie pokarmu nie może być bezpieczne dla organizmu przez długi czas. Jeśli rozważymy pytanie, ile żółw czerwonolicy może zjeść, to jest to kwestia ram czasowych około trzech tygodni. Niektóre gatunki lądowe nie chcą jeść podczas upałów, gdy termometr jest powyżej 25 ° C. Post może trwać do dwóch do trzech miesięcy.

сколько может не есть черепаха

Dlaczego żółw nic nie je?

Odmowa jedzenia może wynikać z różnych przyczyn. Niektóre gatunki są wrażliwe na zmiany temperatury, inne nie jedzą proponowanej paszy, czasami jest to proces adaptacji lub wzorców zachowań w różnych okresach lat.

 1. Kiedy w domu pojawia się egzotyczny zwierzak, proces karmienia jest ekscytujący i chcę pozwolić sobie na różne smakołyki. Przekarmianie staje się jednak pierwszym i częstym powodem, dla którego żółw nie je. Młode zwierzęta jedzą codziennie i stopniowo, a dorosły je tylko trzy posiłki na tydzień. Obserwując żółwia, możesz określić jego porcje i preferencje smaku, ponieważ nie będzie możliwe karmienie siłą.
 2. Jeśli w akwarium jest kilka osobników, samiec żółw nie je z powodu atrakcyjności reprodukcyjnej. Zwierzęta domowe po prostu nie chcą tracić czasu i energii na jedzenie. Po kryciu wszystko wróci do normy, a apetyt zostanie wznowiony.
 3. Gdy żółw nie chce jeść, a nawet nie otwiera oczu, należy go zabrać do specjalisty. Częstą przyczyną dolegliwości jest niska temperatura, niewłaściwa opieka. Ten problem rozwiązuje się wyłącznie po konsultacji.

Dlaczego żółwie nie jedzą zimą?

Wraz z nadejściem jesiennego chłodu wiele gatunków zaczyna się przygotowywać do hibernacji. W tym przypadku istnieje kilka ważnych punktów.

 1. Istotą zimowania jest zasypianie w chłodnym i wilgotnym miejscu, zanim temperatura wzrośnie. Jeśli jedzenie pozostaje w żołądku, po przebudzeniu, śmierć żółwia jest nieunikniona, w najlepszym razie obudzi pacjenta i rozpocznie długotrwałe leczenie.
 2. Dlatego w domu, aby zapewnić prawidłowy tryb hibernacji jest trudne. Ale sama przyroda skłania do odrzucenia żywności i przejścia na niskie koszty energii. Żółw czerwonobrzuchy nie je zimą z tego samego powodu: stopniowo przygotowuje się do anabiozy.
 3. Aby zapobiec hibernacji, konieczne jest zwiększenie temperatury, zainstalowanie lampy UV.

Dlaczego żółw czerwonolicy nic nie je?

Ten rodzaj kapryśnego i wybrednego w sprawach utrzymania domu. Na długo przed zakupem dowiedz się więcej o podstawowych zasadach treść aby uniknąć typowych błędów.

 1. Wraz ze spadkiem temperatury w mieszkaniu żółw czerwonolicy jest powolny i nie je. To są pierwsze oznaki przygotowania do zimowego snu. W domu nie można hibernować w stanie hibernacji. Powinieneś podnieść temperaturę w domu, zainstalować lampę.
 2. Jeśli żółw nie je, ale aktywność pozostaje taka sama, nabyłeś samca i wykazuje on aktywność seksualną. Jest to typowe dla przypadków trzymania kilku żółwi w akwarium. Po okresie godowym żółw czerwonolicy będzie jadł w tych samych porcjach.
 3. Sensowne jest obserwowanie sytuacji w akwarium, w którym przebywa kilka osób. Czasem większe zaczynają dominować i po prostu zabierają jedzenie innym współlokatorom.
 4. Śnieżne żółwie potrzebują stałej temperatury około 30 ° C. Jest to główny warunek utrzymania ważnych procesów, dotyczy to także apetytu gadów.
 5. Nie wolno nam zapominać o cechach karmienia. Młody żółw czerwonolicy je tylko mięso, a dla dorosłych połowa diety składa się z żywności pochodzenia roślinnego.
 6. почему не ест красноухая черепаха

Żółw nie je

Niedoświadczeni właściciele żółwie Często nie rozumieją w pełni znaczenia zgodności z warunkami gadów. Gatunki środkowoazjatyckie nie wymagają dużej uwagi, gady są naprawdę bezpretensjonalne. Jednak każdy nowo przybyły napotyka problem braku apetytu. Jeśli ogólne odpowiedzi już wymienione na pytanie, dlaczego żółw nie je, nie pasują do opisu, prawdopodobnie zwierzęta lądowe odmawiają jedzenia z innego powodu.

 1. Miejsce zakupu ma ogromne znaczenie. Kupowanie od nieznanej osoby zwiększa prawdopodobieństwo niesienia chorego zwierzęcia do domu. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie dolnej części muszli oraz jamy ustnej i szyi w poszukiwaniu żółtych plam i płatków.
 2. Dostarcz zwierzaka do domu innym testem dla właściciela. Odmowa jedzenia na początku jest konsekwencją adaptacji. Jednak w drodze do domu żółw mógł się przeziębić. Z tego samego powodu eksperci ściśle nie zalecają, aby żółw swobodnie poruszał się po mieszkaniu.
 3. Dowiedz się, co karmiło zwierzaka przed sprzedażą. Żółw je częściej w nowych warunkach.
 4. почему не ест сухопутная черепаха

Dlaczego żółw nie je jedzenia?

W kwestii żywienia, jakakolwiek ekstremum może spowodować nieodwracalną szkodę dla zdrowia zwierzęcia. Dlatego połączenie suchej karmy i naturalnej żywności uważane jest za najlepsze rozwiązanie. Jeśli żółw nie spożywa określonego pokarmu, może to być sygnał do zmiany diety.

 1. Każde zwierzę ma swoje własne preferencje smakowe. Jest prawdopodobne, że proponowana marka pasz nie podobała się. Czasami kompozycja powoduje zaparcia lub niestrawność, w wyniku czego żółw ignoruje peletki i nie je.
 2. Jeśli oferujesz tylko naturalne pożywienie, organizm poświęci więcej czasu na trawienie, ale dostanie mniej minerałów i witamin. Dieta wyłącznie z suchej paszy wypełni brak pierwiastków śladowych, ale pogorszy trawienie. Konieczne jest poszukiwanie metodą prób i błędów, dlaczego żółw nie chętnie je, ale poleganie na obietnicach producentów. Zadaniem hodowcy jest znalezienie optymalnego stosunku paszy naturalnej i granulowanej.

Żółw nie otwiera oczu i nie je

Po okresie zimowym zwierzę powinno wrócić do aktywności i wcześniejszego apetytu. Jeśli nie nastąpi to w piątym lub szóstym dniu, powinieneś skontaktować się ze specjalistą. Sygnał alarmowy - stale zamknięte oczy żółwia.

 1. Oczywistym powodem, dla którego żółw nie je, może być brak witaminy D. Lampa UV może pomóc wypełnić jej niedobór. Zamknięte oczy, letarg i odmowa jedzenia to pierwsze objawy krzywicy lub zaburzeń metabolicznych. Opalanie się pod żółcią lampy powinno zająć około 12 godzin dziennie, a dodatkowo trzeba wprowadzić do diety witaminy i preparaty, aby przywrócić organizm po zimowaniu.
 2. Obraz, kiedy żółw nic nie je, a jego oczy są zamknięte, a objawy zapalenia spojówek są już widoczne, jest typowy dla braku witaminy A. Faktem jest, że wzrok u gadów odgrywa ważną rolę w żywieniu, więc zapalenie powiek musi koniecznie prowadzić do odrzucenia pokarmu. Mycie, zastrzyki i inne procedury wyznaczą specjalistę, w tym przypadku samoleczenie stanowi realne zagrożenie dla życia żółwia.

Żółw nie je i ciągle śpi

Zimowanie w mieszkaniu bez hibernacji oznacza styl życia o niskiej aktywności, ale okres ten kończy się w bardzo określonym czasie. Dorosłe, duże osoby hibernują przez 12-14 tygodni, dzieci 8-10. Jeśli w piątym dniu po rzekomym zakończeniu hibernacji żółw nie zaczął powracać do dawnego rytmu, jest to oznaką zaburzeń w ciele.

 1. Apetyt powróci stopniowo, oczekując, że ostre aktywne jedzenie ulubionego jedzenia nie ma sensu. Wiosenna anoreksja, gdy około 40% jej wagi ginie w okresie zimowym bez jedzenia, jest uważana za normę. Ocieplenie pod lampą przywróci zwierzę do aktywnego życia.
 2. Oczywistym powodem, dla którego żółw nie je i stale śpi, może być odwodnienie i wyczerpanie organizmu. Jeśli zwierzę nie zdąży opróżnić żołądka przed okresem hibernacji, istnieje możliwość niewydolności nerek lub wątroby z powodu niewłaściwego zimowania.
 3. черепаха не ест и спит

Żółw nie je, nie płynie

Właściwe warunki utrzymania są stosunkowo łatwe do przestrzegania, jest to gwarancja zdrowia i życia zwierząt domowych. Aby pozwolić im chodzić po podłodze lub na dywanie, nie sprawdzaj temperatury wody i powietrza, zapomnij o stopniowym zmniejszaniu się lub zwiększaniu reżimu temperatury wraz ze zmianą sezonu - wszystko to jest bezpośrednią ścieżką do rozwoju zapalenia płuc u żółwia. Jeśli żółw wodny nie je i natychmiast pada na bok w wodzie, są to objawy zapalenia płuc. Pomoże to w zastrzykach, ogrzewaniu pod lampą, zwiększeniu temperatury zawartości i rozgrzaniu łaźni parowych. Wszystko to wyznacza specjalista.

Mały żółw nic nie je

W przypadku młodych stad, typowe przyczyny niejedzenia to adaptacja po zmianie warunków mieszkaniowych, niewłaściwej opieki. Aby uniknąć problemów zdrowotnych, gdy mały żółw nie je, należy postępować zgodnie z radą doświadczonych hodowców.

 1. Zdobądź gada tylko w sprawdzonym sklepie zoologicznym.
 2. Dostarcz do domu tak szybko, jak to możliwe, i staraj się nie złapać chłodu.
 3. Zapewnij w domu wszystkie niezbędne warunki przetrzymywania, daj tydzień na adaptację. Dopiero po pięciu do siedmiu dniach możesz zaoferować jedzenie.