Tradycja zabezpieczenia związków małżeńskich z pierścionkami zaręczynowymi powstała bardzo, bardzo dawno temu. Nawet w Starożytnym Rzymie miłośnicy dawali przyjacielowi takie ozdoby jako znak wiecznej miłości i wierności. W tamtych czasach pierścionek z najprostszym i nieskomplikowanym wzorem nosił palec serdeczny lewej ręki, ponieważ sądzono, że to właśnie na tym palcu "żyła miłości" prowadzi do samego serca.

Pierścień zaręczynowy do dziś nie stracił swojego pierwotnego znaczenia. Tak jak poprzednio, nowożeńcy w przededniu uroczystej ceremonii małżeństwa są wybierani, więc niespokojna i symboliczna dekoracja, która będzie służyć jako znak stan cywilny , miłość i oddanie sobie nawzajem przez wiele lat. Niemniej jednak dokonano pewnych innowacji i dostosowań do tej wielowiekowej tradycji. Tak więc, zgodnie z kanonami Kościoła prawosławnego, po zarejestrowaniu małżeństwa, małżonkowie muszą układać sobie nawzajem obrączki na palcu serdecznym, ale prawą ręką, ale od tego czasu zmieniło się nie tylko położenie dekoracji, a jej wygląd również znacznie się zmienił. Początkowo projekt pierścienia był niezwykle prosty, bez grawerowania i inkrustowania kamieniami. Dziś widać coraz więcej niezwykłych dekoracji.

Oryginalne obrączki

Obecnie korzyść z tego zakresu jest naprawdę szeroka. Są to kosztowna biżuteria z rozproszeniem kamieni szlachetnych i różnych kombinacji metali szlachetnych, są to klasyczne eleganckie złote paski i masywne pierścienie Krótko mówiąc, obfitość opcji dotyczy nawet najbardziej wyrafinowanych kupujących. Bardzo często nietypowe parujące obrączki są ozdobione symbolicznymi napisami, takimi jak spowiedź miłosna, daty ślubu lub nazwiska małżonków, które są stosowane przy pomocy reliefu lub dogłębnego grawerowania. Istnieją inne warianty sparowanych lub podobnych oryginalnych pierścionków zaręczynowych wykonanych, na przykład, z ceramiki lub drewna, co niewątpliwie zapewni właścicielom poczucie wyjątkowości i wyjątkowości.

Zwracamy uwagę na fotograficzną selekcję najbardziej oryginalnych pierścionków zaręczynowych:

 1. Na pierwszy rzut oka nie wyróżniający się produkt, jeśli nie grawerowanie wypukłe wewnątrz. W tym przypadku napis może być absolutnie dowolny, w zależności od osobistych życzeń nowożeńców. Z tej samej serii pierścieni z odciskami palców.
 2. niezwykłe obrączki1niezwykłe obrączki2
 3. Odpowiedź brzmi: sceptycy i przekonani kawalerowie, którzy wiążą więzy małżeńskie z surowymi ograniczeniami wolności osobistej.
 4. niezwykłe obrączki3nietypowe obrączki4
 5. Pierścienie te są również pozycjonowane jako pierścienie zaręczynowe. Chociaż musisz być nadmiernie ekscentryczną i wyjątkową osobą, aby nosić ją codziennie.
 6. niezwykłe obrączki5niezwykłe obrączki21
 7. Gwarancją szczęśliwego i długiego życia rodzinnego jest zaufanie. Takie oryginalne obrączki ślubne, staną się dowodem nie tylko nieograniczonej miłości, ale także zaufania.
 8. niezwykłe obrączki6niezwykłe obrączki22
 9. Mały węzeł ku pamięci cudownego dnia - narodziny nowej jednostki społecznej.
 10. niezwykłe obrączki7niezwykłe obrączki8
 11. Oryginalne obrączki o niejednoznacznym znaczeniu.
 12. nietypowe obrączki9niezwykłe obrączki23
 13. Pierścienie takiego planu wyglądają pięknie i niecodziennie. I zazwyczaj są to fortuny.
 14. niezwykłe obrączki10niezwykłe obrączki24
 15. Cóż może być cenniejszego niż kochające serce? Oto kolejna doskonała opcja symboliczna dla prawdziwych romantyków.
 16. niezwykłe obrączki11niezwykłe obrączki25
 17. Biżuteria z najbardziej niezwykłych obrączek z erotycznymi wydźwiękami.
 18. niezwykłe obrączki12niezwykłe obrączki26
 19. Z serii dom jest moją fortecą.
 20. niezwykłe obrączki13niezwykłe obrączki14
 21. Istnieją dość eleganckie opcje.
 22. niezwykłe obrączki15niezwykłe obrączki16
 23. Od tej opery "kiedy dwa serca biją razem ..." Bardzo oryginalne rozwiązanie na obrączki spodoba się młodym, romantycznym kobietom.
 24. niezwykłe obrączki17niezwykłe obrączki18
 25. Niektórzy małżonkowie odmawiają zaangażowania się w obrączki, a zamiast nich wykonują oryginalne, ekskluzywne tatuaże na palcu serdecznym.
 26. niezwykłe obrączki19niezwykłe obrączki20