Wiele wierzeń i tradycji związanych jest z obrączką ślubną. Tak więc w Rosji uważano, że powierzchnia obrączki powinna być gładka, aby życie rodzinne było spokojne i szczęśliwe, a właściwie dobrany rozmiar biżuterii uratowałby małżonków przed wszelkimi pokusami i zmianami. Aby lepiej mieć majątek wśród miłośników rodziny złote obrączki .

Oczywiście, dzisiaj niewielu ludzi przywiązuje wagę do tego rodzaju przesądów, ale mimo to klasyczne obrączki z podwójnego złota są wciąż bardzo popularne wśród nowożeńców.

Klasyczne obrączki - możliwe

Moda jest wietrzna i niestabilna. Kilka dekad temu szeroki, klasyczny pierścionek zaręczynowy głośno na prawym palcu serdecznym ogłosił głośno o statusie zamężnej kobiety. Został zastąpiony przez bardziej eleganckie ozdoby w postaci cienkiej złotej wstążki, a także wiele odmian z inkrustowane kamieniami szlachetnymi. Od 1886 r. Do dnia dzisiejszego ważny jest klasyczny ślubny pierścień pasjansowy z jednym dużym kamieniem, zwykle z diamentem. Kontynuacja "motywu diamentu" - ring-halo. Jest to droższy model, w którym centralny kamień otoczony jest małymi diamentami, umieszczonymi jeden za drugim.

Również tricolor obrączki są uważane za klasyki w modzie ślubnej. Na przykład w Europie symbolem szczęśliwego małżeństwa jest trójwymiarowy pierścień Trinity z Cartier, w którym białe złoto uosabia przyjaźń, a żółty i różowy symbolizują odpowiednio lojalność i miłość.

Jak widać, klasyka jest również wielopłaszczyznowa i wykracza daleko poza zwykły model post-sowieckiego człowieka w postaci gładkiego złotego pierścionka bez ekscesów.

Jak wybrać "trudną dekorację"?

Klasyczne obrączki wykonane są z metali szlachetnych: złota, srebra lub platyny. W związku z tym wybór nowożeńców zależy od osobistych preferencji i budżetu ślubnego. Podobnie, nie ma ścisłych przepisów dotyczących elementów dekoracyjnych: kamienie lub grawer są całkowicie indywidualne. Jeśli wybór zakochanych przypadł na parę klasycznych obrączek ślubnych z prostym i zwięzłym wzorem w postaci gładkiej złotej wstążki, powinieneś przyjrzeć się bliżej szerokości produktów. Ponieważ młodym kobietom z małymi palcami znacznie trudniej jest znaleźć odpowiedni model, zgrabna biżuteria z zaokrąglonymi krawędziami wygląda lepiej na uchwycie. Podczas gdy szerokie klasyczne obrączki są prerogatywą dziewcząt o długich i zgrabnych palcach.

klasyczne obrączki1klasyczne pierścionki zaręczynowe2klasyczne pierścionki zaręczynowe3
klasyczne obrączki4klasyczne obrączki5klasyczne obrączki6
klasyczne pierścionki zaręczynowe7klasyczne pierścionki zaręczynowe8klasyczne obrączki9