Marka Ulyana Sergienko nie pojawiła się natychmiast. Początkowo Ulyana była po prostu społecznością, regularnie uczestniczyła w pokazach mody w Londynie, Mediolanie i Paryżu. Ale ona i jej wyjątkowe, oryginalne rosyjskie obrazy z pewnością przyciągnęły uwagę zagranicznych blogerów modowych. A w 2011 roku dziewczyna nadal zdecydowała się wprowadzić własną markę odzieży, łącząc prawdziwie rosyjskie, folklorystyczne kolekcje i zwracając kobiece retro i dawno zapomniane chusty do mody.

Nowa kolekcja Ulyana Sergienko

Pokaz Ulyana Sergienko Spring 2013 odbył się w Paryżu w ramach High Fashion Week i był inspirowany dziełami literackimi z przeszłości. Tym razem projektantka postanowiła odejść od swojego ulubionego rosyjskiego tematu w swoich pracach i sięgnąć po literaturę amerykańską. Bohaterki wybiegu obsypały się obrazami, które łączyły w sobie cechy Meksykanów i Francuzów, Brytyjczyków i Hiszpanów, wywodzących się ze stron "Przeminęło z wiatrem", "Bezgłowy jeździec", "Tom Sawyer" i inne dzieła z XIX wieku.

Sukienki z meksykańskimi szaliami i ponczami, ciężkie kostiumy zmieszane ze złotymi jedwabiami, kapelusze, torby, a nawet stylizowane bronie - wszystko to przywoływało tradycyjne obrazy z powieści historycznych. Skomplikowana kombinacja odzieży, nacisk na linię klatki piersiowej i ramiona, podkreślona romantyczna seksualność zespołów - każdy nowy strój na podium wzbudził prawdziwe zainteresowanie i podziw publiczności.

Spódnice Peplum z bufiastymi frędzlami, koszule z obszernymi rękawami - ubrania Uliany Sergienko z sezonu wiosennego 2013 były godne uwagi dzięki ich łatwemu nakładaniu. Wszystkie stroje zostały wykonane w powściągliwej kolorystyce, a apoteozą pokazu była szmaragdowo-zielona sukienka Scarlett O'Hara, która stworzyła świeży wiosenny nastrój na wybiegu.

Ostatni zbiór Ulyany Sergienko łączyła obsesja, by zwrócić na siebie największą uwagę i podkreślić elegancką sylwetkę kobiety. Spektakularne spódnice i sukienki z wysokimi taliami, czasami zbyt krótkie, całkowicie odsłaniające nogi, czasem zbyt długie i ciężkie na podłogę - kaskadowały i dodawały miękkiej objętości, tworząc wyrafinowane sylwetki i idealne proporcje.

Styl "lady-peasant" z nowej kolekcji Ulyany Sergienko umożliwił dość współczesnej bohaterce poczuć się nie tylko kobietą, ale prawdziwą księżniczką z bajki. Jako ścieżka dźwiękowa do występu Ulyana Sergienko w Paryżu, muzyka z "The Wizard of Oz" pojawiła się wyjątkowo dobrze, wspierając atmosferę modnej akcji magicznej.

Talent admiratorów Ulyana Sergienko

Każda nowa kolekcja ubrań w stylu Ulyany Sergienko podbija kobiety na całym świecie. Umiejętnie tworzone uwodzicielskie sukienki przyciągają jej coraz to nowe marki. Wśród rosyjskich celebrytów, którzy podziwiają talenty, na przykład Sergienko jest jej wierna przyjaciółka Ksenia Sobczak, a także Natalia Vodyanova, która wielokrotnie uczestniczyła w jej wystawach, Vera Breżniewej, Elena Perminowa, Miroslava Duma i wielu innych rosyjskich celebrytów.

Markowe akcesoria Ulyany zatopiły się w duszy zagranicznych fashionistek - czapki, mufki, welony i boa rozkoszowały się smakiem Lady Gagi, Sarah Jessiki Parker, Anne Dello Russo, Karin Roitfeld i Dite Von Teese.

Kolekcja Uliany Sergienko 2013 1Kolekcja Uliana Sergienko 2013 2Kolekcja Uliana Sergienko 2013 3
Kolekcja Uliana Sergienko 2013 4Kolekcja Uliany Sergienko 2013 5Kolekcja Uliana Sergienko 2013 6
Kolekcja Uliany Sergienko 2013 7Kolekcja Uliana Sergienko 2013 8Kolekcja Uliany Sergienko 2013 9