Ulyana Sergienko jest ikoną rosyjskiego stylu, projektantem i tylko rosyjskim pięknem. Jej imię grzmiało głośno nad przestrzeniami modnej Europy i daleko poza jej granicami. Amerykański magazyn Vanity Fair uznał ją za jedną z najbardziej stylowych osób na świecie. Fotografowie mody są zadowoleni z całego polowania na nią, jak gwiazda pierwszej wielkości. Wśród fanów ubrań Ulyany Sergienko, takie gwiazdy świata jak Natalia Vodianova, Anna Dello Russo i Lady Gaga są zauważone!

Sukces Ulyany Sergienko

Urodziła się Ulyana Segienko w Kazachstanie w rodzinie filologów. Dlatego sama uzyskała doskonałe wykształcenie w angielskim gimnazjum. Od tego czasu Ulyana nie chciała przestrzegać surowych zasad w stroju panującym w gimnazjum. Chciała wyróżnić się wśród swoich kolegów z klasy, a ze względu na swą swobodę często musiała wyjaśniać reżyserowi.

W wieku 15 lat Ulyana przeprowadziła się z rodziną do Petersburga. Tam, w mieście nad Newą, młoda i piękna dziewczyna została zauważona przez jednego z przedstawicieli agencji mody. Zaproponowano jej udział w reklamie Head & Shoulders, ale dla tej młodej Ulyany trzeba było pojechać do Paryża. Szaleńczo wpadła w ten pomysł, ale jej rodzice kategorycznie sprzeciwili się jej karierze modelek. Jej ojciec nalegał, by jej córka dostała wyższe wykształcenie, a dziewczyna poszła na uniwersytet. Ulyana wciąż jest wdzięczna swojemu ojcu, że nie pozwolił jej dokonać złego wyboru.

Pierwszą rzeczą, która przyciągnęła Ulyanę po ukończeniu studiów była sztuka fotografii. Nakręciła pierwsze panie z rosyjskiego beau monde - Ksenia Sobczak, Svetlana Metnu, Polina Kitsenko, Alain Akhmadulina i Yan Raskovalova. Czasopisma o modzie wciąż umieszczają zdjęcia Ulyany na swoich stronach.

Uliana zabrana przez fotografię nigdy nie zapomniała o swojej głównej pasji - modzie. Rok 2008 był bardzo udany dla tej dziewczyny - wyszła za jednego z rosyjskich "Forbes", Daniil Khachaturian. Ulyana Sergienko dostała wspaniałą okazję nie tylko do ubierania się w haute couture, ale także do samodzielnego tworzenia modnych ubrań. Po kilku latach marzenie Ulyany spełniło się - stworzył własną markę.

Pierwszy pokaz jej ubrań odbył się w Moskwie i zebrał wszystkie pierwsze osoby rosyjskiej stolicy. Oksana Lavrentieva i Victoria Gazinskaya pomogły stworzyć debiutancki zbiór Ulyany. Okazało się bardzo oryginalne - w dawno zapomnianym rosyjskim stylu. Kolekcja odniosła sukces, a kolejny pokaz odbył się już w światowej stolicy mody - Paryżu, podczas balu charytatywnego Natalii Vodyanova. Patrick Demarchelier, Karin Roitfeld i Grace Collington oklaskiwali na czele nowo powstałego couturiera. Było to miażdżące i bezwarunkowe zwycięstwo rosyjskiego projektanta. Jej debiutancka kolekcja zawierała najlepsze motywy i nastroje stylu la Russe.

Styl Ulyany Sergienko

Styl, który stworzyła Uliana Sergienko, jest dość rozpoznawalny. Ma wiele z narodowego, oryginalnie rosyjskiego stylu. Do tego stylu na zachodzie Ulyana była nazywana "rosyjską lalką gniazdującą". Co więcej, projektantka nie tylko ubiera swoje modelki w kolorowe chusty, puszyste spódnice na podłodze, futra i rozszerzone płaszcze, ale także ubiera się w taki sposób. W "repertuarze" Ulyany Sergienko można znaleźć warkocze, takie jak rosyjski kupiec, haftowane płaszcze z talią ze szkłem i, oczywiście, chusty. Taki obraz doprowadził po prostu do szału wielu zachodnich fashionistek.

W ubraniach projektant zawsze bawi się ulubioną sztuczką - wyrafinowaniem i flirtatycznie zabawną seksualnością. Pasja Ulyana Sergienko to półprzezroczyste tkaniny, drogie futro i czerwony kolor. Ona sama często widuje się w ubraniach, które eksponują piękne części jej ciała, ale jednocześnie nie wygląda wcale wulgarnie, ale po prostu luksusowo i kobieco.

Niewątpliwie Uliana Sergienko ma własny styl i odwagę, aby to pokazać. Być może ktoś uzna jej styl za zbyt fantazyjny i nieaktualny. Ale wydaje nam się, że jest to bardzo stylowa i ciekawa postać, zdecydowanie godna uwagi i podziwu.

Biografia Ulyany Sergienko 1Biografia Ulyany Sergienko 2Biografia Ulyany Sergienko 3
Biografia Ulyany Sergienko 4Biografia Ulyany Sergienko 5Biografia Ulyany Sergienko 6
Biografia Ulyany Sergienko 7Biografia Ulyany Sergienko 8Biografia Ulyany Sergienko 9