Korekcja ukąszenia Jako osoba dorosła zajmuje to więcej czasu i, oczywiście, chcę uczynić ten proces tak niepozornym, jak to tylko możliwe. W tym celu opracowano przezroczyste aparaty ortodontyczne - system, który nie tylko nie przyciąga zbyt wiele uwagi, ale także ozdabia uśmiech.

Przejrzysta alternatywa dla szelek

Konwencjonalne systemy do korygowania nieprawidłowego zgryzu lub skrzywienia uzębienia są najczęściej wykonywane z metalu i instalowane na przedniej powierzchni zębów. Z tego powodu są bardzo widoczne dla innych, co często powoduje uczucie dyskomfortu lub zażenowania. Co więcej, metalowe konstrukcje mogą zmieniać kolor nawet przy starannej pielęgnacji, co niekorzystnie wpływa na wygląd.

Przezroczyste szelki odciążają pacjenta od wszystkich tych problemów, umożliwiając nawet długotrwałe leczenie (do 3 lat) z wysoką estetyką i higieną.

Przezroczyste szafirowe szelki na zębach

Materiałem do produkcji takiego systemu są kamienie szlachetne, szafiry, uprawiane w laboratorium. Kamienie syntetyczne są umieszczane w zbiorniku próżniowym, gdzie są podgrzewane do temperatur powyżej 2000 stopni Celsjusza, aby rozpocząć proces krystalizacji. Siła takich szafirów jest bardzo wysoka, zauważono także wysokie zdolności refrakcji światła, co zapewnia maksymalną przejrzystość aparatów ortodontycznych.

Przezroczyste szelki ceramiczne

W rzeczywistości system ceramiczny nie jest przezroczysty. Sekretem jest to, że kolor materiału dobierany jest dokładnie w naturalnym odcieniu zębów pacjenta, więc aparaty pozostają prawie niewidoczne.

Jedną z głównych wad takich urządzeń jest ich tendencja do barwienia z powodu gromadzenia się żółtawego rozkwitu na powierzchni aparatów ortodontycznych. Dlatego właściciele systemów ceramicznych powinni odwiedzać przynajmniej raz na sześć miesięcy przezroczyste szelki ceramiczne dentysta do profesjonalnego czyszczenia zębów metodą ultradźwiękową lub piaskowania.

Przezroczyste plastikowe szelki

Osiągnięcie niepozorności plastikowych aparatów ortodontycznych odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku aparatów ortodontycznych - ton składników jest dobierany zgodnie z kolorem zębów. Ponadto można użyć przezroczystego łuku, który sprawi, że system będzie prawie przezroczysty. Ale ostatnio szelki uzyskał status modnego akcesorium, więc niektórzy pacjenci noszą systemy z kolorowymi podwiązkami, a nawet z rysunkami.