Każda nowa kolekcja ubrań i butów to balansowanie między nowymi technikami a kompletnym absurdem. Nawet najbardziej znani projektanci, słynne aktorki i piosenkarze, którzy zdecydowali się spróbować jako couturier, nie są ubezpieczeni od całkowitego fiaska. Z reguły barwnie opisują najbardziej udane występy, ale starają się milczeć o oczywistych błędach.

Zbyt dużo dobrego też jest złe

Usterkę można uznać za kolekcję w kilku przypadkach. Czasami jest to oczywiste popiersie oryginalności i rzeczy w życiu codziennym nie odważą się nosić nawet najbardziej ekstrawaganckiej natury. Wręcz przeciwnie, zupełnie bez twarzy i bezmyślne pokazy, kiedy oczekiwali nieco więcej od znanych marek: ubrania takie jak interesujące, a wszystko jest w modzie, ale czegoś brakuje.

 1. W 2012 r. Słynny Galliano zmienił zasady i przedstawił kolekcję, która była zupełnie inna niż jego poprzednie dzieła. Efektowne odcienie, falbany i rozkloszowane spódnice wyglądają bardzo kobieco i romantycznie, ale oryginalny szyk i oryginalność projektanta nie są widoczne. Pod względem komercyjnym kolekcja z pewnością odniesie sukces, ale nie wzbudziła entuzjazmu ze strony krytyków mody i koneserów.
  Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 1Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 2Najpopularniejsze niezapomniane niepowodzenia znanych projektantów 4
 2. Prawie wszystkie pokazy z Diorem zawsze wyróżniały się bogactwem akcesoriów, niezwykłymi dekoracjami. Kobiece i stylowe dodatki często odgrywały ważną rolę w wizerunku i były samowystarczalne. Na pokazie wiosna-lato 2012 kolekcja była w stylu Diora, ale z niewiadomych przyczyn była to karta atutowa w postaci akcesoriów, która została zignorowana. Nawiasem mówiąc, buty z tego koncertu także nie wzbudziły entuzjazmu krytyków i wydawała się szczerze niewygodna dla kobiet mody.
  Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 5Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 3Najpopularniejsze niezapomniane niepowodzenia znanych projektantów 6
 3. Nie tylko moda może zachwycać i nękać ich wyczyny. Na przykład znana na całym świecie marka H & M również doświadcza wzlotów i upadków. W 2005 roku, wraz ze Stellą Macartney, kolekcja okazała się dość prosta i świeża. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jej współpraca z Karl Lagerfeld . Pełen rozczarowania współpracował z Jimmy Choo. Ale wspólna kolekcja z Maison Martinem Margiela okazała się bardzo stylowa, ale ze względu na zbyt wysoką cenę, nawet do dnia dzisiejszego, nie jest ona całkowicie wyprzedana.
  Najpopularniejsze niezapomniane niepowodzenia znanych projektantów 7Najpopularniejsze niezapomniane niepowodzenia znanych projektantów 8Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 9
 4. Wspólna współpraca słynnego katalogu mody Topshop i słynnego Kate Moss okazało się porażką pod każdym względem. Praca nie budziła burzliwego entuzjazmu wśród krytyków mody i fanów. Faktem jest, że wszystkie rzeczy są dość stylowe i utrzymane w trendach mody w tamtych czasach (koraliki, hafty i cekiny), ale żaden z nich nie był szczególnie pamiętany i wszystko wyglądało w całkowitej szarej masie.
  Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 10Najpopularniejsze niezapomniane niepowodzenia znanych projektantów 11Najlepsze niezapomniane porażki znanych projektantów 12
 5. Co do najbardziej "świeżych" niepowodzeń, to znów wyróżniamy dom mody Dior . Podczas jesienno-zimowego sezonu 2013-14 spektakl Raf Simons całkowicie rozczarował publiczność i fanów słynnego domu mody. Dzisiejszy pokaz mody okazał się być awangardowy i minimalistyczny, a kobieta w stylu Diora jest całkowicie przyziemna i prosta.
  Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 15Najważniejsze niezapomniane porażki znanych projektantów 14Najlepsze niezapomniane porażki znanych projektantów 13
Nie mundur

Osobno chcę pozostać trochę na temat butów. To właśnie w przypadku butów projektanci i domy mody najczęściej próbują eksperymentować. Czasami wynik jest nie tylko niesamowity, ale można je bezpiecznie umieszczać na półkach w muzeum, ale trudno będzie je nosić.

Jeden jasny przykład pary butów od Christiana Louboutina. Słynna szpilka do włosów i czerwona podeszwa mogą wyglądać absurdalnie i śmiesznie, jeśli ozdobisz górną część plastikowymi oczkami na miękkie zabawki. Przy okazji cena takiej przyjemności wynosi około 1500 $!

Niektóre modele można nosić jako dodatek do stroju karnawałowego. Prada stworzył coś z kostiumu cosplay. W takich butach możesz bezpiecznie trzymać sesje zdjęciowe w stylu anime. Najwyższa platforma i błyszczące paski wyglądają jak lalki. Więc nie zawsze głośna nazwa może być odporna na awarie.

Najpopularniejsze niezapomniane awarie znanych projektantów 17Najpopularniejsze niezapomniane niepowodzenia znanych projektantów 18Najważniejsze niezapomniane niepowodzenia słynnych projektantów 16