Historia domu Diora sięga okresu powojennego, kiedy był młody Christian dior , od dzieciństwa, chętnie rysującego, wydaje swoją pierwszą kolekcję. Był to publiczny "boom", ponieważ nowo narodzony projektant całkowicie odrzucił minimalizm mody lat wojny i zaprosił kobiety, by znów świeciły swoim pięknem. Co więcej, wyjątkowość nowych modeli była tak wysoka, że ​​Carmel Snow, redaktor magazynu Harper's Bazaar, oznaczył je "nowym wyglądem". A ta nazwa, Nowe spojrzenie, stała się podstawą w określeniu domu mody Dior. Innymi słowy, dom Diora ma na celu uchwycenie i podkreślenie kobiecego piękna.

Mimo ogromnego sukcesu, w historii domu mody Diora były również trudne czasy, kiedy dzieła Christiana Diora były poddawane ostrej krytyce nie tylko w ich ojczyźnie, ale także w Anglii i Ameryce. W przeważającej części negatywny wynik był spowodowany pragnieniem projektanta mody w domu Dior za nadmierny luksus i niepraktyczne sukienki. Jednak po tym, jak Christian osobiście przedstawił sukienkę królowej Anglii, cały dwór królewski został przepojony wytwornością projektantów mody, a po nim wszystkie Angielki zaczęły kupować ubrania.

Stopniowo dom Dior zyskuje status mody, wśród wzorów projektanta pojawia się własna linia perfum i butów. Wśród ulubionych kolorów były różowe, jako symbol radości, i szare, pasujące do każdej sukienki, po śmierci wielkiego budowniczego, na czele firmy stanęło kilku znanych projektantów, wśród których byli Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferre, John Galliano i Bill Geitten. Każdy z tych wspaniałych ludzi przyczynił się do rozwoju mody. Na przykład Yves Saint Laurent stworzył nowy okres w domu mody, wymyślając trapezoidalne sylwetki o krótkiej długości. Mark Boan podkreślił prostotę i praktyczność modeli, a Galliano, jako nowy projektant domu Dior, zrobił duży krok w rozwoju domu mody, tworząc nowy wizerunek współczesnej kobiety. W jego zbiorach zawsze prezentują romantyzm, tajemnicę, zmysłowość i kobiecość.

Dom mody Dior 1Dom mody Dior 2Dom mody Dior 3
Dom mody Dior 4Dom mody Dior 5Dom mody Dior 6

Kto jest głową domu Diora?

Obecnie dom Diora jest kierowany przez Rafa Simonsa, który wciąż trzyma fashionistki w ciemności o tym, jaki kierunek będzie następny w modzie.

W tej chwili Dior tworzy ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ponadto istnieje osobna linia akcesoriów, butów i perfum, zajmująca czwarte miejsce na świecie pod względem sprzedaży. Również na początku 2012 r. Dior wydał swoją książkę "Dior Haute Couture", w której od 1947 r. Zebrano wszystkie modele.

Dom mody Dior 13Dom mody Dior 14Dom mody Dior 15
Dom mody Dior 7Dom mody Dior 8Dom mody Dior 9
Dom mody Dior 10Dom mody Dior 11Dom mody Dior 12