Nazwa najwyższej fryzury jest dosłownie tłumaczona jako "węzeł na górze". Początkowo ta opcja była używana wyłącznie przez długowłosych mężczyzn, którzy potrafią zrobić węzeł długich pasm na ich koronach. Jednak w pewnym momencie ta fryzura, podobnie jak wiele innych elementów stylu, została zapożyczona od przedstawicieli silniejszego seksu przez kobiety i dziewczęta.

Dziś wiele pięknych dam woli fryzurę kobiecego top-węzła, ponieważ wygląda stylowo i oryginalnie, ale jest niezwykle łatwa do stworzenia.

Jak zrobić top-węzeł?

Aby uzyskać fryzurę z najwyższej półki, należy przede wszystkim wyhodować włosy o średniej długości. Najlepszy ze wszystkich, w świetle wiązki patrzy się na długowłose dziewczyny, które chcą zebrać swoje loki w zgrabną fryzurę, ale jednocześnie zachowują pewne zaniedbania w wyglądzie.

Posiadając wystarczającą długość pasm, możesz zrobić top-węzeł w następujący sposób:

  1. Po pierwsze, z gumką, zbierz wszystkie włosy w wysoki koński ogon, starając się, aby był jak najbardziej gładki.
  2. Następnie podziel wszystkie loki na dwie równe części i owinąć jedną z nich wokół drugiej, poruszając się wzdłuż podstawy ogona w kółko. Nie zapominaj, że klasyczna fryzura z najwyższej półki powinna wyglądać bardzo schludnie, więc zawsze zawijaj wszystkie loki w jednym kierunku i zbieraj splotki, które są znokautowane. Jeśli, przeciwnie, chcesz uzyskać bardziej swobodną wersję wiązki, wstępnie zmieszać włosy, następnie podzielić, a następnie przetoczyć w różnych kierunkach.
  3. W następnym kroku zawiń węzeł wokół gumki. Naturalnie najlepiej wybrać cienką gumkę, która będzie prawie niezauważalna na włosach. W przeciwnym razie nie będzie można całkowicie go zawijać i ukrywać.
  4. Po zakończeniu formowania belki, przymocuj ją za pomocą kołków lub specjalnej wsuwki do górnego węzła. Zacznij od podstawy ogona, aby uzyskać bardziej bezpieczne dopasowanie. Z reguły nawet przy użyciu wsuwki nie da się obejść bez użycia kołków do przeszywania wytłaczanych pasm, które same nie chcą zmieścić się w bułce.
  5. Na samym końcu rozpylaj włosy lakierem do włosów. Jest to konieczne, aby z czasem belka się nie rozpadła i wyglądała pięknie i schludnie.

Co to jest ostra fryzura?

Jeśli fryzura z najwyższym węzłem jest dostępna dla wszystkich kobiet o wystarczającej długości pasków, to z tą samą fryzurą, rzeczy są nieco inne. Aby go stworzyć, włosy w skroniach powinny zostać skrócone do minimalnej możliwej długości i pozostawione na środku. ogon który po każdym myciu głowy powinien być zebrany w pęczku. W niektórych przypadkach zamki na skroniach są starannie ogolone, ale ta opcja jest odpowiednia tylko dla odważnych i zdeterminowanych młodych dziewcząt.

Oczywiście, nie każda kobieta może zdecydować się na fryzurę top-knot, a także nie jest odpowiednia dla całej płci pięknej. Postaramy się ustalić, do kogo trafia najwyższy węzeł i dla kogo ta opcja nie pasuje idealnie. Przede wszystkim, aby taka fryzura nie była zalecana kobietom pracującym w poważnej organizacji i nie mogącym pojawić się w miejscu pracy z ogolonymi lub skróconymi świątyniami.

Co więcej, skracanie włosów po bokach wcale nie dekoruje właścicieli zbyt wąskich i wydłużonych twarzy. Wreszcie, kobiety z takimi cechami wyglądu, jak wybrzuszenia uszu, nadmiernie duży nos lub czoło, a także zbyt małe i pozbawione wyrazu rysy twarzy nie powinny zwracać uwagi na tę fryzurę. Te damskie fryzury zwrócą uwagę na niedociągnięcia w wyglądzie, dzięki czemu istniejące zalety będą niewidoczne.

We wszystkich innych przypadkach żeński węzeł górny podkreśli jedynie naturalne cechy piękno jego właściciel i nadać mu niepowtarzalny urok.

górny węzeł 1
górny węzeł 2
górny węzeł 3
górny węzeł 4
górny węzeł 5
górny węzeł 6
górny węzeł 7
górny węzeł 8
górny węzeł 9