Do chwili obecnej wiele osób nabyło takie wygodne i użyteczne urządzenie jak powolne urządzenie do gotowania, dzięki któremu można gotować nie tylko różne potrawy, ale także soki z różnych owoców, na przykład z pomidorów. Pytasz: "Czy to może być jakoś prostsze? Co jest potrzebne w przypadku powolnego gotowania? Może lepiej z niego korzystać sokowirówka , ponieważ niegotowane soki są bardziej przydatne? "

Po pierwsze, nie wszyscy (nawet markowe) sokowirówki wykonują to zadanie dobrze. W niektórych przypadkach okazuje się oddzielnie tępo-przezroczysty sok i osobno gęsta czerwona masa.

Po drugie, są ludzie, którzy mają smaczny i zdrowy sok pomidorowy, który może wywoływać reakcje alergiczne.

Ponadto pomidory zawierają likopen - bardzo przydatną substancję do zapobiegania nowotworom, chorobom sercowo-naczyniowym, ocznym i nerwowym. Po obróbce cieplnej znacznie zwiększa się aktywność likopenu w pomidorach.

Powiemy Ci, jak zrobić sok w powolnym kuchenka.

Sok pomidorowy w multicookerze Panasonic

Składniki:

  • dojrzałe czerwone pomidory - 1 kilogram;
  • sól (opcjonalnie) - nie więcej niż 3 g.

Gotowanie

Usuń łodygi z pomidorów, umyj je dokładnie, pokrój na połówki lub ćwiartki i usuń nie-czerwoną część rdzenia przylegającą do łodygi. sok w powolnym kuchenka Zmiel w blenderze. Dopraw do smaku solą, a możesz ze świeżą ostrą papryczką. Przechodzimy od miski blendera do pojemności roboczej multicookera. Ustawiamy tryb "gaszenia", nastawiamy timer tak, aby sok gotował się przez nie więcej niż 8-15 minut. Jeśli zaczniesz dłużej gotować, wiele składników odżywczych się zawali.

Sok pomidorowy, gotowany w powolnym naczyniu, można wlać do sterylizowanych słoików i zwinąć (pokrywy również powinny być wysterylizowane). Nie potrzeba żadnych konserwantów innych niż sól, ponieważ sama masa pomidora jest bardzo skutecznym środkiem konserwującym.

W wolnej kuchence możesz również gotować sok z dyni , okaże się smaczny i użyteczny.