Kurczak to smaczne i zdrowe mięso, które jest jednocześnie dietetyczne, więc prawie każdy je uwielbia i można go jeść codziennie. Kurczak nie będzie ci przeszkadzał, ponieważ możesz go ugotować na różne sposoby: w całości lub w częściach. Jedna z ulubionych części kurczaka, wiele z nich to udka z kurczaka.

Można je również ugotować na różne sposoby: piec, smażyć lub dusić. Niektórzy robią to w piekarniku, ale jest inna opcja - gotowanie nóg w powolnym piekarniku. W nim okazują się delikatne, ale jednocześnie nie chłoną nadmiaru tłuszczu.

Smażone udo w multiwaraku

Do tego przepisu potrzebny będzie bardzo mały zestaw produktów. Właściwie cała noga, ich liczba zależy od rozmiaru wielowymiarowego, i twojego apetytu, trochę oleju roślinnego, jak również soli i przypraw dla kurczaka do twoich potrzeb.

Przed smażeniem nóg kurczaka w powolnym piecu należy je umyć i wysuszyć. Na dole multicookera wlać trochę oleju roślinnego. Następnie posyp nogi kurczaka przyprawami, posól je i wstaw do wolniejszej kuchenki. Włączyliśmy jej tryb "Pieczenie" na 1,5 godziny. Podczas gotowania nóg, multikaszczowa pokrywka powinna zostać otwarta (w połowie procesu) i obrócić nóżki kurczaka tak, aby równomiernie smażyły ​​po obu stronach.

Mięso w powolnym piecu jest delikatne i bujne, a co najważniejsze - cały tłuszcz pozostaje na dnie. Możesz podawać nasze udka z bocznym talerzem, a możesz jeść tylko z sosem.

Pieczony kurczak w powolnej kuchence

Jeśli chcesz ugotować pieczone udka z kurczaka, to jest to idealna recepta na nogi z kurczaka w powolnej kuchence z kefirem.

Składniki:

 • noga - 2-3 szt .;
 • sól, przyprawy do smaku;
 • masło do smarowania;
 • kefir - 50-100 ml.

Gotowanie

Po pierwsze, nogi z kurczaka należy umyć i pokroić na kilka kawałków. Następnie posyp kurczaka solą, przyprawami do kurczaka i zalew kefirem. Wszystko dobrze wymieszaj i przygotuj marynatę przez 2-3 godziny.

Smarujemy miskę multikwarków z masłem, wkładamy do niej udka z kurczaka i zalewamy pozostałą marynatą kefirową. Włącz tryb "Pieczenie" na 1 godzinę, 30 minut po rozpoczęciu gotowania, otwórz miskę i obróć nóżki kurczaka. Kiedy czas minie, dostajemy kurczaka i serwujemy go na stole.

Szynka z ziemniakami w wolnym naczyniu

Jedną z najbardziej ulubionych kombinacji dla wielu ludzi jest kurczak z ziemniakami, a w przypadku wielowarstwowej to wspaniałe danie można ugotować bardzo łatwo i szybko, przy minimalnym wysiłku i energii.

Składniki:

 • udka z kurczaka - 2 szt .;
 • ziemniaki - 200 g;
 • sól, przyprawy do kurczaka, pieprz.

Gotowanie

Jeśli zależy Ci na diecie i martwisz się o cholesterol, wtedy całą nogę należy oderwać, jeśli nie, to bez obcinania skóry, pokrój ją na kilka kawałków. Następnie sól, pieprz, dopraw do smaku mieszaniną kurczaka i pozostaw do marynowania. W tym czasie umyć ziemniaki, obrać ze skóry i pokroić w plastry lub koła, jak chcesz. Umieścić kurczaka w wolnym naczyniu, a między nimi - pokrojone w plastry ziemniaki. Włącz tryb "pieczenia" na 40 minut, ale 20 minut po rozpoczęciu gotowania obróć ziemniaki i kurczaka tak, aby wszystko było równomiernie smażone po obu stronach. Podawać ze świeżymi lub solonymi warzywami.

Duszony kurczak w powolnej kuchence

Składniki:

 • udka z kurczaka - 500 g;
 • cebula - 2 kawałki;
 • marchewki - 1 szt.;
 • Smażone udo w multiwaraku
 • śmietana - 200 g;
 • rosół z kurczaka - 1 przedmiot;
 • sól do smaku.

Gotowanie

Udka z kurczaka i włożyć do wolnej kuchenki. Cebule i marchewki również umyć i wyczyścić. Cebule pokroić w pół pierścienie, a marchew trzy na grubej tarce, a następnie dodać do kurczaka w powolnym kuchenka. Tam wysyłamy śmietanę, sól i bulion. Pokaż program "Duszenie" i przygotuj kurczaka przez 2 godziny, okresowo odprowadzając skropliny. Podawane duszone udka z kurczaka podawane są z dowolnym bocznym naczyniem.