Przydatne właściwości buraków , jak również jego walory smakowe, są wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego nie można ich zastąpić innym warzywem lub produktem. Ale co zrobić, jeśli trzeba przygotować danie z jej udziałem w krótkim czasie i nie ma czasu na długie i męczące gotowanie warzyw w rondlu? Oferujemy gotowanie warzyw korzeniowych kuchenka mikrofalowa . Korzystając z poniższych zaleceń, znacznie szybciej uzyskasz niezbędne gotowane buraki, które będą doskonałą podstawą do planowanego dania.

Jak szybko gotować całe buraki w mikrofalówce w opakowaniu?

Najpopularniejsza metoda gotowania buraków w kuchence mikrofalowej - gotowanie w opakowaniu. Aby go zaimplementować, ostrożnie myjemy powierzchnię korzenia, ogon i skórę pozostawiamy, ale w kilku miejscach przebijamy je wykałaczką lub igłą. Teraz włóż warzywko do plastikowego worka i nie zawiążaj go zbyt mocno. Umieszczamy buraki w opakowaniu w kuchence mikrofalowej, dostosowujemy urządzenie do maksymalnej mocy i nastawiamy timer na piętnaście minut - jeśli korzeń jest średniej wielkości, a dwadzieścia minut - jeśli warzywo jest wystarczająco duże.

W miarę upływu czasu, pozostawiamy warzywo na kilka minut w kuchence mikrofalowej, a następnie możemy przystąpić do jego oczyszczania i dalszego użytkowania.

Jak szybko gotować buraki w plastrach mikrofalowych?

Burak będzie gotowany w kuchence mikrofalowej jeszcze szybciej, jeśli zostanie pokrojony na plasterki. Aby to zrobić, umyte i obrane warzywo i ogon są pocięte na cztery lub osiem części, w zależności od jego pierwotnego rozmiaru, a dopiero potem umieszczamy warzywa korzeniowe w plastikowym worku i mocujemy je. W przeciwieństwie do poprzedniej opcji, w tym przypadku konieczne jest przebicie opakowania w kilku miejscach widelcem.

Dzięki tej metodzie gotowania wystarczy dziesięć minut buraków w kuchence mikrofalowej, nastawionych na maksymalną moc. Po tym, już miękkie kawałki warzyw mogą być użyte zgodnie z przeznaczeniem.

jak szybko zagotować buraki w kuchence mikrofalowej

Jak szybko zagotować rozdrobnione buraki w kuchence mikrofalowej?

Umyte i obrane buraki i skórki przed gotowaniem w kuchence mikrofalowej można od razu pokroić w kostkę lub ruszt. W takim przypadku należy umieścić przygotowaną masę buraczaną w naczyniu odpowiednim do użycia w kuchence mikrofalowej, posypać odrobiną soku z cytryny lub octu i przykryć szklaną pokrywką lub drugą przy użyciu tego samego naczynia. Przesyłamy projekt do kuchenki mikrofalowej dla maksymalnej mocy i przygotowujemy masę roślinną przez pięć do siedmiu minut.