Często pełne dziewczyny mają problem z wyborem ubrań, ponieważ wielu producentów produkuje tylko małe i średnie produkty, a jeśli większe kolekcje są obecne w kolekcjach, mogą wyglądać zupełnie bez smaku, a nawet wszystkie niedociągnięcia są podkreślone. Ale w rzeczywistości bardzo szczupłe kobiety również mają trudności z wyborem ubrań. Pomimo tego, że moda jest taka sama i skierowana jest do smukłych dziewcząt rzeźbiona figura , bardzo małe rozmiary są czasami dość trudne do wykrycia. W szczególności dotyczy to dziewcząt nie tylko bardzo szczupłych, ale także małych. Przyjrzyjmy się bliżej najmniejszemu rozmiarowi ubrań i tym, jakie konkretne parametry są odpowiednie dla danej figury.

Jaki jest najmniejszy rozmiar odzieży?

Jeśli weźmiemy konwencjonalne oznakowanie odzieży, które jest obecnie używane w absolutnie wszystkich krajach, wówczas najmniejszy rozmiar to XS. Ogólnie rzecz biorąc, mały rozmiar to S - z angielskiego "mały", ale XS to jeszcze mniejszy rozmiar, co oznacza "ekstra mały". Jeśli przetłumaczysz te wymiary na system europejski, okazuje się, że S ma 36-38 wymiarów, a XS to 32-34 wymiary. Dla własnego komfortu, dobrze jest wiedzieć, jaki rozmiar ubrań masz w obu tych systemach, ponieważ czasami w Europie można znaleźć marki, które tylko wskazują europejskie wymiary na swoje rzeczy. To prawda, że ​​zwykle w szatniach wciąż są zawieszone szyldy, które pozwalają tłumaczyć wymiary na różne systemy.

najmniejszy rozmiar odzieży1

Z tym, co mamy, najmniejszymi rozmiarami ubrań i tym, jakie są ich relacje między sobą w różnych systemach, zdecydowaliśmy, ale zastanówmy się, jakie parametry kształtu oznaczają te wymiary.

Najmniejszy rozmiar odzieży damskiej XS jest odpowiedni dla dziewczynek, których obwód wynosi 60-64 centymetry, obwód bioder równy 84-88 centymetrów, a obwód klatki piersiowej - 76-80 centymetrów. I chociaż rozmiar S nie jest najmniejszy, ale po prostu mały, to warto również wspomnieć o dogodności tego stosunku. Aby nosić ten najmniejszy rozmiar odzieży S, będziesz potrzebować następujących parametrów: talia - 68-72 centymetry, klatka piersiowa - 84-88 centymetrów i biodra - 92-96 centymetrów.

Najważniejsze, na co warto zwrócić uwagę: nie ślepo ufaj rozmiarom pokazanym na etykietach. Nie zapominajmy, że ubrania z, na przykład, francuskiej marki, najprawdopodobniej będą malomerkoy, ale amerykańskie marki zwykle zwiększają rozmiar. Dlatego przed zakupem należy wypróbować urządzenie w kilku różnych rozmiarach.