Wcześniej Japończycy mogli łatwo odróżnić się od chodu. Całą tajemnicą był niezwykły but, który dla Europejczyków wydaje się wręcz dziwny. To prawda, że ​​w naszych czasach narodowe sandały ustępują coraz bardziej wygodnym modelom proponowanym przez zachodnich producentów.

Japońskie drewniane buty geta

Jedną z cech kultury japońskiej jest obecność dużej liczby butów dla każdego mieszkańca. Wyjaśnia to fakt, że zwykle zwyczajem jest zakładanie innej pary na każdą okazję. Japońskie sandały geta, które są przeznaczone do chodzenia po ulicy, stały się niezbędne. Zrób je z drzewa i integralne. Na zewnątrz bardzo przypominają ławkę. Mają dwie platformy na dole podpory w postaci prętów. Są przymocowane do nogi za pomocą wstążek lub sznurków. Z góry wyglądają jak znane nam klapki.

Cechy projektu wykluczają szeroki krok, więc kobiety stają się małe, tworząc efekt unoszenia się w powietrzu. I zgodnie z cechami krajowymi, płeć piękna jest jedyną drogą do zrobienia.

Japońskie buty geta mają kilka odmian. Dla osób starszych i kościelnych ma zaokrąglony palec u nogi, w pozostałych przypadkach pozostaje prostokątny. Nawet przez sandały można zrozumieć, do jakiej warstwy społecznej należy właściciel. Modele męskie wykonane są z bardziej szlachetnych gatunków drzew, ozdobione rzeźbami i często pokryte lakierem. Kobiety - mają bardziej estetyczny wygląd dzięki zastosowaniu materiału, który zdobi wierzch. Do użytych uroczystych wydarzeń brokat pozłacane, zdobione różnymi wzorami.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pod japońskim geta muszą nosić specjalne skarpetki, szyte z białego naturalnego materiału z podświetlonym kciukiem. Nazywają się tabi. I tylko gejsze nie noszą takich skarpet, ponieważ w Japonii wygląd gołej stopy uważany jest za bardzo erotyczny.

Aktywny wpływ zachodniej mody, rozwój ekonomii i polityki w coraz większym stopniu zastępują krajowe obuwie i odzież z codziennego życia japońskich kobiet. W dzisiejszych czasach wolą wygodę. Niemniej Geta pozostaje integralną częścią kultury. Nadal są noszone na święta, różne uroczystości, obrzędy religijne i podczas odpoczynku. Te sandały to aktorzy i filmy. Zachowując swój pierwotny wygląd, nadają kobiecie szczególny urok i tajemniczość.

Sandal geta 1
Sandal geta 2
Sandal geta 3
Sandal geta 4
Sandal geta 5
Sandal geta 6
Sandal geta 7
Sandal geta 8
Sandal geta 9