Każda dziewczyna zna się na sytuacji, gdy po dopasowaniu w sklepie buty leżą idealnie, a po kilku dniach skarpetek rozumiesz, że nadal powinieneś brać buty o pół rozmiaru, a nawet większe. Wydaje się, że to, co tutaj zrobicie, to pożegnać się z parą, którą lubicie, ponieważ nie będziecie odzyskiwać używanych butów, a chodzenie w obcisłych butach jest nie tylko boleśnie bolesne, ale także niezdrowe. Zdarza się również, że po zimowym przechowywaniu buty są nieco spętane, kurczą się, przez co stają się prawie nieodpowiednie do chodzenia.

Ale są sposoby na zaradzenie tej sytuacji. O tym właśnie będziemy rozmawiać w tym artykule. Powiemy Ci, jak rozprowadzać nowe damskie buty baletowe szybko i bez wysiłku.

Jak nosić skórzane balerinki?

Rozprzestrzenianie baletek ze skóry jest łatwe. Aby to zrobić, musisz dobrze moczyć buty i chodzić przez kilka godzin w mokrych butach wokół domu. Wskazane jest, aby nie usuwać baletu, dopóki nie zostaną całkowicie wyschnięte, ale nawet dwie lub trzy godziny przyniosą namacalne rezultaty.

Mieszkania baletowe moczy się w następujący sposób: włóż buty do miski i przykryj je kawałkiem naturalnego materiału (syntetycznego, a co najważniejsze, tkanina powinna dobrze wchłaniać wodę) nasączoną wodą. Następnie rozpocznij nalewanie ciepłej wody na tkaninę. Będziesz potrzebował około 700-1200 ml płynu. Wlewanie wody do butów nie jest konieczne, aw niektórych przypadkach nawet szkodliwe (można rozluźnić balet).

Jeśli obawiasz się, że taki "prysznic" może zniszczyć twoje buty, spróbuj rozciągnąć skórę w "suchy" sposób. Aby to zrobić, zakładaj buty na ciasne skarpetki i ogrzewaj je dokładnie gorącym powietrzem (najlepiej do tego celu użyj suszarki do włosów). Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem procedury zaleca się nasmarować powierzchnię butów baletowych pastą do butów, woskiem do butów lub dowolnym rodzajem tłuszczu. Jest to jedna z podstawowych zasad dbałość o skórzane buty .

Jak rozprowadzić zamszowe mieszkania baletowe?

Łatwiej jest nosić zamsz, ponieważ materiał ten jest bardzo plastyczny i łatwo przybiera postać stopy. Główna trudność polega na tym, że większość płynów pozostawia niezatarte ślady na powierzchni zamszu.

Bezpieczniej jest używać specjalnego noszy do zamszu (najczęściej są one sprzedawane jako pianka lub spray). Jeśli nie ma możliwości zakupu sprayu lub pianki, możesz spróbować rozciągnąć zamsz z piwem. Aby to zrobić, zwilż buty od wewnątrz i załóż je na skarpety. W takim "projektowaniu" sock-piwa będziesz musiał przejść około trzech godzin. Jednocześnie upewnij się, że zamsz na butach nie rozciąga się ponad miarę, ponieważ niemożliwe będzie "ściągnięcie" zużytych butów. Po osiągnięciu wymaganych rozmiarów mieszkania baletowego wyprowadzić je na świeże powietrze i przewietrzyć. 6-8 godzin zwolni baletki z zapachu piwa.

Jak rozprowadzić lakierowane mieszkania baletowe?

Rozproszone buty ze skóry lakierowanej są dość trudne i ryzykowne. Głównym problemem nie jest uszkodzenie błyszczącej pokrywy buta. Do rozciągania butów lakierniczych potrzebny jest płyn zawierający alkohol. Odpij alkohol, wódkę, wodę kolońską. Nasmaruj wewnętrzną powierzchnię butów tym płynem i nałóż buty na cienkie skarpetki. Trzy do czterech godzin spaceru po mieszkaniu - a twoje lakierowane mieszkania baletowe będą miały ponad połowę rozmiaru (a może nawet całego rozmiaru).

Jak rozdawać mieszkania baletowe 1

Główną zaletą takich metod rozciągania butów jest to, że siedzą dokładnie na stopie, a nie tylko rozciągają się we wszystkich kierunkach.

Ale najprostsza, niezawodna i uniwersalna metoda naciągania ciasnych butów jest profesjonalna. Jednak nie wszystkie sklepy obuwnicze oferują taką usługę, więc możesz potrzebować kilku rzemieślników.

Teraz wiesz, jak rozprowadzać nowe mieszkania baletowe. Pamiętaj jednak, że takie metody powinny być stosowane tylko w sytuacjach awaryjnych. Zawsze wybieraj buty o odpowiednich rozmiarach, nie dręcz ich, nie zajmuj się nimi. W końcu piękno i dobry nastrój zależą bezpośrednio od zdrowia. W tym zdrowie twoich nóg i stóp.