proces poczęcia dziecka Moment, w którym dwie komórki spotykają się - mężczyzna i kobieta - można słusznie nazwać cudem, ponieważ rodzi się nowe życie. Proces poczęcia dziecka jest monitorowany codziennie przez każdą kobietę, która marzy o zostaniu matką. Zróbmy to i my.

Jak wygląda proces poczęcia dziecka?

Na początek opiszemy, w jaki sposób proces poczęcia. Najważniejszą rzeczą, która powinna się wydarzyć, jest spotkanie plemników i jaj. Może wystąpić w macicy, jajowodach, a nawet w jamie brzusznej przez 4-72 godziny po stosunku. Okazało się, że z milionów męskich komórek tylko jedna (najsilniejsza i najbardziej mobilna) jest w stanie przeniknąć przez obręb żeńskiej komórki płciowej.

Czas trwania procesu poczęcia zależy od konkretnego przypadku. Średnio najważniejsze etapy występują w następujących ramach czasowych po połączeniu:

  • tworzenie zygoty (zarodek jednokomórkowy) - 20-30 godzin;
  • fragmentacja komórek (do 3 dni);
  • tworzenie się dwóch słów komórek w zarodku - do 4 dnia;
  • tworzenie blastocysty (pusta sfera z zestawem komórek) - do piątego dnia rozwoju.

Około 7-10 dnia podróży przez jajowody przyszłe dziecko przyczepione jest do ściany macicy, to znaczy do implantacji. Jeśli się powiedzie, to z dużym prawdopodobieństwem w ciągu 9 miesięcy narodzi się mała kontynuacja mamy i taty.

Jak przyspieszyć proces poczęcia dziecka?

Koncepcja, tj. proces nawożenia i szybkość jego występowania w całości zależą od stanu zdrowia zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dla kobiet ważne jest, aby nie mieć problemów na tle hormonalnym i być tak młodym, jak to możliwe, a dla mężczyzn zapewnić wysoką jakość ruchliwości plemników. Do tego potrzebujesz:

  1. Zidentyfikuj i wyeliminuj wszelkie możliwe problemy zdrowotne.
  2. Ukończ cykl leczenia witaminami przez 30-60 dni przed planowaną godziną "X". jak długo trwa proces poczęcia
  3. Nie bierz gorących kąpieli, nie wystawiaj swojego ciała na nadmierny stres (w tym psychologiczny).
  4. Idź na zdrową dietę, bogatą w białko, witaminy i błonnik.
  5. Rozpocznij zdrowy tryb życia (rzuć palenie i pij alkohol, stań się bardziej aktywny).

Ponadto ważne jest, aby mężczyźni spożywali produkty bogate w cukier cynk co jest bardzo przydatne dla jakości nasienia.

Eksperci zalecają również, aby nie monitorować procesu poczęcia dziecka w dzień. Nadmierna "obsesja" dotycząca najwcześniejszego osiągnięcia pozytywnego rezultatu prawie zawsze stanowi przeszkodę.