Zapłodnienie in vitro - Ważny przełom w technologii wspomaganego rozrodu. To jest prawdziwa okazja, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko dla par, z których wszystkie próby leczenia niepłodności były nieskuteczne.

Pomimo swojej ogromnej popularności, IVF to dość skomplikowana procedura krok po kroku, która wymaga dokładnego przygotowania, cierpliwości i kosztów materiałowych.

Szczegółowy opis procedury IVF

Istotą procedury IVF jest przeprowadzenie całej listy etapów wykonywanych etapami, których celem jest wprowadzenie pełnowartościowego zarodka do jamy macicy i dalszy rozwój ciąży.

Protokół zapłodnienia in vitro jest algorytmem kolejnych czynności służących przygotowaniu ciała kobiety i mężczyzny, zwiększając szanse na udane zapłodnienie i odpowiednie manipulacje medyczne.

W ramach przygotowań oznacza kompleksowe badanie z obowiązkową dostawą badań, kontroli w lusterkach, USG narządów miednicy i innych dodatkowych badań zgodnie ze wskazaniami.

Jeśli chodzi o etapy procedury IVF, można wyróżnić następujące elementy:

  1. W klasycznym zapłodnieniu in vitro (IVF) pierwszym etapem zabiegu jest hormonalne stymulacja owulacji który jest przeprowadzany dla równoczesnego dojrzewania jak największej liczby mieszków włosowych.
  2. Drugim etapem jest wytwarzanie zalążków z dojrzałych pęcherzyków, w tym celu dokonuje się nakłucia (przebicie wydrążoną igłą).
  3. Trzeci etap polega na zapłodnieniu powstałego jaja i późniejszej hodowli zarodka w inkubatorze przez okres do sześciu dni. Z reguły nawożenie przeprowadza się na dwa sposoby: według standardowego schematu lub, w przypadku słabych wskaźników nasienia, za pomocą metody ICSI.
  4. Wprowadzenie embrionu można uznać za ostatni etap.

Następnie pacjentowi przepisuje się specjalne leki w celu utrzymania niezbędnych poziomów hormonalnych, a także listę zaleceń. Kontrolny test ciążowy przeprowadza się nie wcześniej niż 10-14 dni po wdrożeniu.