Jaka jest wyjątkowość? Posiadanie aromatu, który ma wielu ludzi na świecie, jest marzeniem wielu, ale chodzi o to, że dla zdecydowanej większości jest to trudny cel. Nie każda osoba jest gotowa dać 250 000 $, a nawet cały milion za małą butelkę perfum, w której, jak się wydaje, prawdziwy dżin powinien być zaostrzony za taką cenę, a nie za garść interesujących notatek.

Najdroższe "królewskie" perfumy dla kobiet - Imperial Majesty (250 000 $)

Ten kosztowny zapach dla kobiet z Clive Christian wszedł do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdroższy. Na świecie jest ograniczona liczba kopii tego zapachu - dobra cena za wyjątkowość. Wysoki koszt perfum wynika nie tylko ze złożoności ekstrakcji użytych w nim składników, ale także z butelki wykonanej z kryształowego "bakarata", z obręczą ze złota i 5 karatowym diamentem. Luksus to nie tylko butelka, ale sama butelka jest już luksusem. Oczywiście składniki najdroższych perfum dla kobiet nie zostały w pełni ujawnione, ale wiadomo, że dwie główne to wanilia tahitańska i indyjskie drzewo sandałowe, które należą do rzadkich drzew, a ich liczba jest kontrolowana przez władze indyjskie.

Imperialny majestat

Drogie perfumy od producenta kryształu Baccarat (68 000 dolarów)

Drogie perfumy dla kobiet Les Larmes Sacrees de Thebes tłumaczone są jako "Święte łzy Teb", a ich butelka jest tworzona w egipskim motywie w formie piramidy, co nie pozostawia wątpliwości co do tego, w jakim mieście danego państwa. Butelka jest ozdobiona drogocennymi kamieniami i, oczywiście, wykonana z kryształu górskiego. Głównymi składnikami są mirra i kadzidło.

Les Larmes Sacrees de Thebes

Droga francuskie perfumy dla kobiet z Dior (30 000 $)

Produkcja drogich zapachów dla kobiet zaangażowanych we francuskim domu mody Dior, wypuszczającym perfumy J'adore L'Or: Haute Joaillerie Exception. W sumie na świecie jest 8 butelek tego perfumu, wykonanych z kryształu "bakarata" i ozdobionych naszyjnikiem opartym na plemieniu Masajów. Każda fiolka z nich duchy chrześcijańskie dior - Ręcznie robione z kryształową perłą. Składniki perfum to róża, jaśmin, ambra, wanilia i paczula.

J'adore L'Or

Najdroższa butelka perfum DKNY Golden Delicious (1 000 000 dolarów)

Aby dostać się do oceny najdroższych zapachów dla kobiet, a nawet do jej prowadzenia, perfumom pomagała butelka. Dlatego nie można nazwać tego zapachu najdroższym - większość ceny stanowi białe i żółte złoto, a także 3000 kamieni szlachetnych, w tym szafiry, turmaliny i, oczywiście, diamenty. Głównymi składnikami perfum są jabłko, orchidea, lilia, róża, drzewo sandałowe i piżmo. Producent twierdzi, że stworzenie jednej butelki zajmuje 1500 godzin. 1 milion USD dla Golden Delicious to doskonała opcja dla tych, którzy lubią zbierać elitarne butelki perfum i biżuterię, ale dla jabłka i orchidei cena może być nieco zawyżona.

DKNY Golden Delicious