Obecnie istnieje wiele rodzajów kolczyków na rynku jubilerskim, ale najbardziej eleganckie i oryginalne są wiszące kolczyki. Mają wydłużony kształt i mogą być ułożone w postaci klastrów, łańcuchów lub tematycznych wkładów. To akcesorium jest bardziej odpowiednie na imprezy wieczorne i uroczystości, ale przy umiarkowanym skromnym wzornictwie można je wykorzystać do noszenia na co dzień.

Zwisające kolczyki biżuteria - rodzaje

W zależności od materiału produkcji i inkrustacji można wyróżnić następujące rodzaje kolczyków zawieszeniowych:

  1. Kolczyki wiszące srebrne. Stosunkowo niedrogie akcesorium, na które każda dama może sobie pozwolić. Kolczyki mogą mieć kształt łezki lub być wykonane z łańcuszków, ozdobione kręconymi detalami na końcach (serca, piłki, kwiaty itp.). Srebrne wisiorki wyróżniają się biżuterią, która będzie pasować każdej kobiecie.
  2. Kolczyki zwisające z kamieni. Dzięki zastosowaniu kamieni kolczyki stają się bardziej eleganckie i oryginalne. Można tu wykorzystać kamienie szlachetne (beryl, granat, szafir, topaz) i ozdobne (kwarc, opal, malachit, turkus). Kryształy mogą koronować koniec kolczyka lub służyć jako podstawa do akcesoriów.
  3. Wiszące diamentowe kolczyki . Jest to osobna kategoria luksusowych akcesoriów, na które mogą sobie pozwolić tylko zamożne panie. Najbardziej eleganckie i luksusowe diamenty wyglądają w dużych żyrandolowych kolczykach z wieloma lokami i zakrętami.

Oprócz tych akcesoriów można zidentyfikować wiszące kolczyki z perłami, które są uosobieniem elegancji i kobiecości.

Wybór biżuteria sztuczna w obliczu wiszących dużych kolczyków należy wziąć pod uwagę cechy wyglądu. Tak więc, z długością kolczyków poniżej brody, twarz jest wizualnie "zmniejszona", a przy długości nieco wyższej niż podbródek jest "rozciągnięta".

Zwisające kolczyki 1Zwisające kolczyki 2Zwisające kolczyki 3
Zwisające kolczyki 4Zwisające kolczyki 5Zwisające kolczyki 6
Zwisające kolczyki 7Zwisające kolczyki 8Zwisające kolczyki 9