Pojawienie się w świecie złotego gourami - zasługa utalentowanych hodowców. To stworzenie nie jest pierwsze rodzaj ryby akwariowej stworzony przez sztuczne środki. Wybierając spotted gourae jako podstawę, udało im się, przy pomocy starannej selekcji i licznych krzyży, uzyskać cudowny cud o złotym kolorze. Gatunek ten ma ściśnięte ciało po bokach, zaokrąglone duże płetwy i ciemne plamy wzdłuż grzbietu. Ryby, które nie mają tych pasm, są również nazywane cytrynowymi goura.

Jak zawrzeć złote gurami?

Długość tych pięknych stworów osiąga 13 cm, a samiec ma jaśniejszy kolor i jest nieco większy niż jego partner. Na 4 złote rybki potrzeba około 100 litrów akwarium wypełnionego pływającym rośliny . Trzymaj twardość wody w obszarze około 5-20, kwasowość - 6,0-8,0, w optymalnej temperaturze środowiska wodnego 23-28 °. Jeśli stworzysz dobre warunki dla swoich podopiecznych, to ryby akwariowe złote guram żyją spokojnie do 7 lat. Oddychają atmosferycznym powietrzem, unoszącym się okresowo w górnych warstwach, dlatego najlepiej zamknąć zbiornik za pomocą pokrywy.

Zgodność z Golden goura

Niektórzy kochankowie mówią, że z jakiegoś powodu gourami tego koloru są bardziej wojowniczy dla swoich bliskich, chociaż są też całkiem spokojni. Lepiej wybrać dla nich sąsiadów tego samego rozmiaru i tego samego postu. Te stworzenia są miłośnikami jedzenia narybku, śledzenia go blisko powierzchni. Złote gurami dobrze dogadują się z haracynami i żyznymi, nieagresywnymi rybami akwariowymi.

Reprodukcja złotego gourami

Podnieś 12-15-litrowy czołg jako spawner. Nie możesz wylać tam ziemi, ale pamiętaj, by zaludnić ją roślinami. Wskazane jest podzielenie producentów na 2-3 dni przed tarłem. Gniazdo gourami wykonane jest z pianki, dodając do niej kawałki alg, rozpoczynając odrodzenie 2 dni po jej zakończeniu. Zwykle opiekuje się potomstwem samca, ale jeśli zostawisz samicę w akwarium, zacznie opiekować się narybkiem, który za kilka dni pojawi się od cielaka. Wkrótce rodzice zostają odrzuceni, aby nie jeść ich potomstwa. Poziom wody w "oddziale położniczym" jest utrzymywany na poziomie 10 cm, dopóki narybek nie opracuje urządzenia labiryntowego i jest on w pełni przyzwyczajony do wychwytywania powietrza z atmosfery. Jako początkowy pokarm, użyj dla złota gourami na początku orzęsków, microworm, a później na naiwilii Artemii.