Akwarium może być nie tylko domem dla zwierząt domowych, ale także eleganckim dodatkiem do wystroju Twojego mieszkania. Oprócz różnorodnych roślin wodnych i atrakcyjnych akcesoriów, główną ozdobą mogą być same ryby akwariowe. Konieczne jest dokładne przestudiowanie opisu istniejących rodzajów ryb akwariowych i zakup zwierząt, które lubisz. A my postaramy się pomóc w wyborze.

Istnieje wiele gatunków ryb akwariowych, spójrzmy na te najbardziej popularne i popularne.

Rodzaje kochających pokój ryb akwariowych

Najpopularniejszym rodzajem spokojnych ryb akwariowych są gupiki . Te bardzo bezpretensjonalne małe ryby będą idealnymi zwierzętami dla początkujących akwarystów. Gupiki występują w szerokiej gamie kolorów, są mało wymagające w sprawach żywienia i warunków przetrzymywania. Te żyworodne ryby.

Również bardzo popularne są takie ryby jak neon . Jedzą głównie żywą żywność, ale nie mniej chętnie jedzą suchą i mrożoną żywność. Neony są kilku typów: czarny, czerwony, zwykły i niebieski. Te ryby są bardzo przyjazne i mobilne, każde akwarium będzie odpowiednie do ich utrzymania.

Kardynałowie podobni do nich pod względem jedzenia i zawartości będą doskonałymi sąsiadami dla neonów.

Bardzo popularny wśród skalarów akwarystów. Ale dla początkujących w tej branży lepiej zacząć od prostszych ryb. Faktem jest, że skalary są bardzo wymagające w sprawach opieki, odżywiania i potrzebują akwarium o niewielkich rozmiarach. Ale jeśli nie boisz się trudności i istnieje możliwość zakupu akwarium odpowiedniej wielkości - u Aniołów dostaniesz wiele pozytywnych emocji, ponieważ są to bardzo piękne ryby o dość nietypowym kształcie.

Goldfish stają się częstymi mieszkańcami akwariów. Do najsławniejszych rodzajów akwarium należą: teleskop, czerwona czapka, zwykła złota rybka. Pod względem treści są dość bezpretensjonalne, wszystkożerne. Goldfish rosną dość duże, więc potrzebują dużego akwarium. Załóżmy na przykład, że 4 ryby wymagają akwarium o pojemności 60 litrów lub więcej.

Rodzaje żywych ryb akwariowych

Oprócz gupików, żyjące w hodowli ryby akwariowe obejmują następujące typy:

  • mieczyki;
  • Petilia;
  • xenotoki;
  • liimii;
  • formose.

Są to najczęściej reprezentowani przedstawiciele. Ryby te nie są również wymagające w warunkach przetrzymywania i prawie wszystkożerne. Ponadto istnieje szeroki wybór odmian o różnych kolorach i rozmiarach.

Rodzaje małych ryb akwariowych

Są bardzo małe egzotyczne ryby, nie większe niż dwa centymetry. Na przykład: Killi-fish, Tanganyi lampricht, ryżu, itp. Jednak jako ryby akwariowe są niezwykle rzadkie, ponieważ warunki ich zawartości są dość specyficzne.

Rodzaje labiryntowych ryb akwariowych

Najpopularniejszymi gatunkami ryb labiryntowych są koguciki, lyali i macropody . Wszystkie te ryby bez problemów przejmują większość małych ryb akwariowych i są mało wymagające w kwestii konserwacji. Ryby labiryntowe mogą oddychać atmosferycznym powietrzem, a ponadto są przykładowymi rodzicami.

Rodzaje drapieżnych ryb akwariowych

Do najbardziej powszechnego drapieżnika Rodzaje małych ryb akwariowych Ryby akwariowe obejmują:

  • snakeheads;
  • piranie;
  • astronotus;
  • szczupak;
  • zauważył nóż indyjski.

Ryby drapieżne, zwłaszcza jeśli są duże, dodadzą egzotykom i rozrywce w akwarium. Tylko nie powinieneś osiedlać się z nimi kochającymi pokój rybami jak sąsiadami, jeśli nie chcesz, oczywiście, sprawdź instynkt łowiecki drapieżników w akcji.