Obecnie dwie rasy kotów ze względu na pochodzenie z królestwa Syjamu (nowoczesna Tajlandia) dla zwykłych mieszkańców mają jedną nazwę - syjamski. Ale są to prawie zupełnie różne zwierzęta, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Spróbujmy ustalić, jaka jest różnica pomiędzy prawdziwym kotem syjamskim a kotem syjamskim według pochodzenia, ale poprawnie nazwanym Thai.

Jaka jest różnica między kotem syjamskim a kotem tajskim?

Na początek rozważ wygląd tych kotów. Tutaj możesz od razu zauważyć takie osobliwe cechy struktury Rasy kotów syjamskich jako bardzo wyrafinowane ciało (czasami nieświadomi miłośnicy kotów biorą je za wychudzone zwierzęta), kufa ma kształt klina, uszy wydają się ogromne w stosunku do ogólnego formatu kota i mają szpiczaste końcówki. Jedną z charakterystycznych cech prawdziwych kotów syjamskich jest brak mostu nosowego - jeśli spojrzysz na zwierzę w profilu, wyraźnie widzisz położenie czoła i nosa prawie w linii prostej.

Teraz, aby zidentyfikować oczywiste cechy wyróżniające Tajski kot rasy Rozważmy strukturę zewnętrzną i tych przedstawicieli rodziny kotów. O Thais, możemy powiedzieć, że mają one bardziej zaokrągloną strukturę ciała, cały ich wygląd sugeruje, że jest dość silnym zwierzęciem, chociaż dość wdzięku i elastyczności. Uszy kotów tajskich są całkowicie współmierne do wielkości głowy i mają zaokrąglone końcówki. Kształt głowy u kotów tajskich można uznać za raczej okrągły, w przeciwieństwie do syjamczyków o wyrafinowanej, niemal trójkątnej głowie. Innym bardzo interesującym, można powiedzieć "nominalnym" cechą kotów tajskich jest to, że ich wełna nie ma podszerstka.

Podsumowując, należy stwierdzić, że koty syjamskie różnią się od tajskich i mają charakter. Koty tajskie są bardziej zabawne i spokojne. Natomiast Syjamski może być kapryśny i samolubny.

Róża kotów syjamskich i tajskich1