Po raz pierwszy opis kota tajskiego znajduje się w literackim źródle XIV wieku. Na tej podstawie można stwierdzić, że rasa ta jest bardzo stara. Koty o tajskim wyglądzie nazywane były "vicenmae", czyli syjamskim diamentem. Koty te nie były dostępne dla wszystkich, ale tylko dla wysoko postawionych osób i kultowych strażników w buddyjskich świątyniach. Koty tajlandzkie skłoniły się jak idole. Tak było do końca XIX wieku. To właśnie w tym okresie tajskie koty opuściły swoją ojczyznę - Azję i zostały sprowadzone do Anglii, gdzie rozpoczęła się hodowla "diamentów".

Przodkami tej rasy był kot Pho i kot Mia. Pho była szczupła, miała wydłużony pysk, mocny Mia i okrągłą twarz. Oni, jak zwykle, mają kocięta. Kocięta "u matki" stały się podstawą tajskiej rasy, w "ojcu" - dla syjamczyków. Różnica między kotem tajskim a syjamskim jest widoczna: Thais są bardziej zaokrąglone, ważkie, mają szeroki pysk z nosem, syjamczycy są bardziej rozciągnięci, z wąskimi długimi kuflami i wydłużonymi spiczastymi uszami. Thais osiągnąć wagę 8 kg, Syjamski - nie więcej niż 4 kg.

Opis kota tajskiego

Koty tajskie to silne osobniki, mają dobrze rozwiniętą muskulaturę, są ruchliwe, dobrze władają łapami. Można je odróżnić od kształtu ogona - u podstawy jest rozszerzony, a jego czubek ostry.

Ciekawe kolory tajskich kotów:

  • kremowy do jasnobrązowego;
  • niebieskawa biel;
  • kolor kości słoniowej z jasnymi i ciemnymi brązowymi oznaczeniami;
  • biały z różowymi i jasnobrązowymi oznaczeniami itp.

Kocięta rodzą się najczęściej w świetle. Pomimo koloru wszystkie koty tej rasy mają kolor oczu od niebieskiego po niebieski.

Kot tajski

Disord Cat cat - chodzi o Thai. Mogą mieć bardzo różny charakter. W każdym razie Tajlandczyk jest kotem bardzo przywiązanym do swojego właściciela. Ale, oczywiście, niezależność i samowystarczalność tajskiego kota, jak każdy inny, nie została anulowana. Ale bardziej niż inne rasy wymagają uwagi krajowych. Patrząc w wyraziste niebieskie oczy ukochanego, natychmiast zrozumiesz, czego ona chce. Jeśli tego nie zrozumiesz, powie ci - tajskie koty są gaduły. Zasób intonacji, wyrażeń i tonacji "miau" jest ogromny.

Te koty są ciekawe i uwielbiają kontrolować każdy krok swojego mistrza. Są łagodne, dobrze dogadują się z ludźmi, w tym z dziećmi. Tajskim ludziom udaje się znaleźć wspólny język z dowolnymi zwierzętami w domu. Główną cechą tajskiego kota jest jej umysł. To bardzo inteligentna i wyrozumiała rasa. Przy okazji, wiadomość, że Tajowie i Syjamczycy są bardzo źli, jest mitem. Najprawdopodobniej przyszedł do nas z czasów radzieckich, kiedy te koty bezlitośnie krzyżowały się z innymi rasami.

Opieka nad tajskim kotem jest elementarna. Kilka razy w tygodniu myć mokrymi dłońmi, dobrze się odżywiać i nie zapominać o szczepieniach. Karmić kota tajskiego zaleca się dwa razy dziennie. Nie podawaj jedzenia ze stołu. Dieta powinna być zrównoważona, aby kot Charakter kotów tajskich otrzymał wystarczającą ilość minerałów i pierwiastków śladowych. Niektóre pokarmy, takie jak owoce morza i wątroba, mogą zmienić kolor sierści. Dlatego, jeśli kot zostanie wystawiony w najbliższej przyszłości, nie trzeba go podawać. Kiełbasa i zakupione mięso mielone może powodować problemy zdrowotne. Ale na sfermentowanych produktach mlecznych można wspomóc warzywa, zboża. Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad opieki, tajski kot nie będzie zbyt mocno tracił i nie sprawi ci żadnych kłopotów.

Kot tajski ma bardzo mało chorób. Koty tajskie żyją przeciętnie do 17 lat, a stulatków obchodzi 28. rocznicę. Ci, którzy kiedykolwiek zaznajomili się z Thais zakochują się w nim na zawsze, a inne rasy przestaną go interesować, ponieważ ci sprytni i przystojni mężczyźni są poza konkursem!