Kot tajski to osobnik o muskularnym ciele średniej wielkości, odznaczającym się szczupłością i elegancją, lekko wydłużonym pyskiem, średniej długości nogami, małymi uszami, lekko skośnymi, migdałowymi, niebieskimi oczami.

Rasa ta jest najstarsza na świecie, ale pojawiła się w Europie w XIX wieku. Tajowie są czasami myleni z przedstawicielami Rasa syjamska Jest to całkiem naturalne, ponieważ syjamczycy są prokuratorami Thais, a obie rasy mają podobne cechy.

Charakter i funkcje

Cechy rasy kotów tajskich mówią nam o niesamowitej inteligencji i inteligencji tych zwierząt. Te koty bardzo skaczą, ich wzmożona ciekawość sprawia, że ​​właściciele dokładnie monitorują otwarte okna w mieszkaniu.

Ze swej natury Thais przypominają psy, mogą wiernie czekać na właściciela przy drzwiach, radośnie witają się po powrocie, wspinają się w jego ramiona i polizają. Są bardzo przyjazni, mogą być łatwo trenować .

Tajowie muszą się komunikować, trudno jest dostrzec samotność, więc nie powinni pozostać sami przez dłuższy czas.

Rasa tajska ma pewne cechy charakterystyczne tylko dla niej, na przykład bardzo rozwinięte nogi, jak u małp. Te zwierzęta wyglądają bardzo zabawnie, wkładają do ust kawałki jedzenia za pomocą łap. Powinni z pewnością wziąć udział we wszystkich sprawach, które mają miejsce w rodzinie, czy to w sprzątaniu, zmywaniu naczyń czy w zabawnych grach.

Kolor

Kolory tajlandzkiej rasy kotów, zgodnie ze standardem, są dozwolone, z wyjątkiem białego koloru wełny. Jedynym warunkiem jest maska ​​na twarz i skarpetki na łapach, koty muszą mieć jeszcze przyciemniony ogon. Kolor tajskiego kotka znacząco wpływa na jego cenę.

Thais mogą być również lekko prążkowane (pręgowane) lub mają małe plamki (szylkret). Z wiekiem kolor jasno płowy może ciemnieć.