Wśród najstarszych ras psów znanych ludzkości ich szczególne miejsce zajmują psy tej rasy Thai Ridgeback . Ponieważ pies nie ma dystrybucji masowej na kontynencie europejskim, podajemy pewne informacje na temat tej rasy.

Opis standardu rasy Thai Ridgeback

W Tajlandii, skąd pochodzi ten pies, od czasów starożytnych grzbiety były bardzo ważnym składnikiem życia ludności. Ze względu na ich niespotykane prędkości i doskonałe zdolności umysłowe, psy te polowały na małe zwierzęta (na przykład zające), często dostarczając jedzenie nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny właściciela. Ponadto ridgebackowie doskonale chronili dom przed nieproszonymi gośćmi, w tym przed szczurami i wężami. Nazwa rasy wynikała z charakterystycznego zespołu wełna wzdłuż grzbietu z kierunkiem wzrostu przeciwnym do całego płaszcza. Ten zespół (grzbiet) jest nazywany grzbietem.

Ponieważ dotyczy to osobliwości rasy, przytoczymy inne standardy rasy Thai Ridgeback. Cztery kolory są uznawane za standardowe - czerwony, czarny, niebieski (srebrny) i unikalna isabella.

Psy Ridgeback określane są jako psy średniej wielkości - wysokość w kłębie dorosłego psa wynosi od 56 (± 2,5 cm) do 61 cm, suka, naturalnie, mniejsza - 51-56 cm. Średnia waga psa (psa) wynosi około 30 kg. Tay ma piękne, atletyczne ciało, bardzo ruchliwe. Ponadto mają wyjątkową inteligencję, bardzo przywiązaną do właściciela. Ale opowieści o agresji Thai Ridgeback są bardzo przesadzone.

Ze względu na jego ostrożny stosunek do nieznajomych i jego czujny, ciężki wygląd, w połączeniu z dość imponującym wyglądem, sprawiał wrażenie, że grzbiety są niebezpiecznymi psami. Ale Thai Ridgeback jest spokojnym psem, chociaż w skrajnej sytuacji jest w stanie podjąć niezależną decyzję i do ostatniej chwili bronić swojej godności lub chronić właściciela. Z natury tajskiego ridgebacka, ogólnie możemy powiedzieć: niezależny intelektualista, dyskretny i taktowny. Gdy zawartość w mieszkaniu nie szuka dominacji.