Spółka zależna firmy Disney Foodles Production została uznana za winną naruszenia zasad bezpieczeństwa na planie "Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy" w 2014 roku. Z powodu zaniedbania niektórych pracowników, 71-letni Harrison Ford został ranny.

Poważne obrażenia

Biorąc udział w pracach nad nową częścią serii Star Wars, Harrison Ford nie sądził, że może pożegnać się z życiem. Podczas kręcenia, jeden z odcinków na przedmieściach Londynu na roli wcielającej się w rolę Hana Solo, padł na hydrauliczne drzwi scenerii międzyplanetarnego statku "Millennium Falcon", na którym jego bohater podróżuje. W wyniku sytuacji awaryjnej kości nogi Forda zostały zmiażdżone. Według śledczych Harrison miał szczęście, gdyby stanął trochę po lewej stronie, incydent mógłby być dla niego fatalny, ponieważ metalowe drzwi ważyły ​​się jak samochód osobowy.

Czytaj także
  • Aby kontynuować: mieszkańcy Rosji nadal spotykają bliźnięta gwiazd!
  • Harrison Ford uratował młodą kobietę, która była w wypadku
  • Harrison Ford uniknął kary za niebezpieczny incydent na lotnisku

Więc to było niewykorzystane ...

Lewa lord gwiazdy wyleczył się, ale, pamiętając o jego udręce (trudna operacja i późniejsza rehabilitacja), Ford chciał ukarać Disneya i zwrócić uwagę na problem niskiego bezpieczeństwa w zestawach filmowych. W rezultacie sąd uznał winnych filmowców, którzy szczerze przeprosili Harrisona podczas spotkania i nagrodził Disneya, by wypłacił mu odszkodowanie w wysokości 1,6 miliona funtów szterlingów (1,96 miliona dolarów).

По решению суда Харрисон Форд получит без малого 2 миллиона долларов Харрисон Форд после операции Актер долго не мог нормально передвигаться