Karmienie piersią jest przyjemnością dla matki i dziecka, ale czasami pojawia się nieprzyjemna sytuacja, na którą matka nie wie, jak zareagować. Na przykład dziecko gryzie pierś. Co zrobić, jeśli dziecko dostarcza ból i dyskomfort oraz jak odzwyczaić go od tego?

Dlaczego dziecko gryzie pierś?

W rzeczywistości może być kilka powodów, dla których dziecko gryzie pierś. Bardzo małe dziecko może gryźć klatkę piersiową z powodu niewłaściwej przyczepności. Starsze dziecko, które ma już zęby, może gryźć pierś ze względu na swędzenie dziąseł lub po prostu uszczypliwość w żucie. W tych dwóch przypadkach jest to konieczne na różne sposoby, ponieważ dziecko zjada pierś z różnych powodów.

Jak odzwyczaić dziecko od gryzienia klatki piersiowej?

Jeśli dziecko mocno ugryzie klatkę piersiową, a matka jest pewna, że ​​się nie poddaje, konieczne jest praktykowanie właściwego przywiązania. Gdy ssanie dziecka powinno uchwycić nie tylko sam sutek, ale także aureolę. Jeśli dziecko złapie pierś, nie jest poprawne, wtedy należy go odzwyczaić od piersi i przywiązać ponownie.

Jeśli matka widzi, że dziecko oddaje się, musisz działać delikatnie i wytrwale. Jeśli dziecko żuje pierś podczas karmienia, należy podnieść sutek, wystarczy wycisnąć go dwoma palcami tuż powyżej ust dziecka, a mleko przestanie płynąć. Za każdym razem, gdy dziecko gryzie, należy przerwać karmienie i konsekwentnie wyjaśniać, co należy zrobić, aby było to niemożliwe.

Zbyt głośna reakcja może spowodować odwrotny efekt. Dzieci uwielbiają ostre dźwięki, a dziecko może polubić fakt, że mama krzyczy tak głośno z jego działań. Kilka razy, a dziecko ugryzie celowo, aby osiągnąć podobny efekt.

Jeśli dziecko gryzie klatkę piersiową, co matka powinna zdecydować na podstawie zachowania dziecka. Najważniejsze to działać z ufnością i wytrwałością.