Kacegol to lek stosowany w profilaktyce i leczeniu SARS, grypy. Ma działanie przeciwwirusowe, przeciwdrobnoustrojowe, immunostymulujące. Lek ten został stworzony przy użyciu nowoczesnych nanotechnologii, co oznacza, że ​​lek ten jest lekiem przeciwwirusowym nowej generacji. Naukowcom z Instytutu Badań Naukowych udało się połączyć cząsteczkę substancji leczniczej pochodzenia roślinnego z nanopolimerem, niż zwiększyły skuteczność terapeutyczną leku.

Kacegol stymuluje produkcję endogennego interferonu, który aktywuje odpowiedź immunologiczną organizmu, gdy wirus wniknie do niego. Akceptacja Kacegolu jako leku profilaktycznego i leczenia choroby wirusowej w większości przypadków zapobiega dalszemu rozwojowi choroby i skraca czas powrotu do zdrowia.

Kagocel może być stosowany do zapobiegania grypie i ARVI w czasie epidemii. Oprócz wirusów grypy lek aktywnie walczy z wirusami opryszczki i niektórymi najprostszymi patogennymi mikroorganizmami.

Dlatego młode mamy są zainteresowane, możesz wziąć lek podczas laktacji.

Czy Kagocel może być pielęgniarką?

NIE Zgodnie z instrukcjami dla leku, przyjmowanie Kagocella jest przeciwwskazane w karmieniu piersią, w ciąży iu dzieci w wieku poniżej 3 lat, nawet jeśli nie powoduje istotnych skutków ubocznych z powodu braku niezbędnych badań klinicznych.

W przypadku przypadkowego podania, Kagocel podczas laktacji może powodować reakcje alergiczne. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić mdłości, wymioty i bóle brzucha. W takim przypadku należy przepłukać żołądek i wykonać leczenie objawowe.

Kagocel podczas karmienia piersią, w czasie ciąży i dzieci po 3 latach należy przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko wtedy, gdy istnieją istotne dowody kliniczne.