Kiedy para planuje poczęcie dziecka, nie oznacza to, że przyszła mama zawsze będzie w stanie określić początek ciąży. Rzeczywiście, w życiu nie jest tak jak w filmach: gdy tylko komórka jajowa zostanie zapłodniona, zaczynają się mdłości , zatrucie i tak dalej. Aby określić początek ciąży, należy bardzo uważnie słuchać swojego ciała.

Na przykład niektóre kobiety "budzą" apetyt na określony produkt. Może to być wszystko: owoce morza, owoce, mięso, czekolada i inne. Kobieta smakuje swoje ulubione danie w ogromnych ilościach, nie zauważając tego sama. Czasami na początku ciąży pojawiają się niezwykłe doznania, które mogą być związane ze zmęczeniem, poruszaniem się, zatruciem i tak dalej. Ale może tak być bardzo wczesne znaki "Ciekawe" stanowisko.

Kiedy zaczyna się manifestować ciąża?

Jak wspomniano powyżej, na samym początku ciąży, zwykle jest to mniej niż miesiąc, nie ma specjalnych znaków. Objawy ciąży zaczynają się pojawiać już w drugim lub trzecim tygodniu, kiedy zapłodnione jajo usiłuje związać się ze ścianą macicy. W tym przypadku kobieta ma dziwne wrażenia, które nie są rzadkie na początku ciąży. Ponadto takim odczuciom często towarzyszy wydzielina krwi z pochwy. Może to wskazywać na groźną aborcję.

Główne objawy charakterystyczne dla wczesnej ciąży to:

 1. Zmęczenie i słabość . Kobieta czuje się ciągle śpiąca i zawsze chce gdzieś się położyć.
 2. Bezsenność . Wiele kobiet w ciąży cierpi na bezsenność, a ich sen staje się bardzo wrażliwy, dzięki czemu są one w stanie usłyszeć nawet najbardziej niepozorne dźwięki.
 3. Nudności i niechęć do zapachów . Ten wskaźnik nie jest obowiązkowy, ale nadal występuje u 50 procent ciężarnych kobiet.
 4. Opóźniona miesiączka . Ten objaw jest najwcześniejszy i najczęstszy spośród wszystkich innych objawów ciąży.
 5. Powiększanie piersi . W czasie ciąży organizm przygotowuje się do "opieki nad dzieckiem", więc gruczoły sutkowe zaczynają stopniowo się powiększać, aby po urodzeniu wyprodukować wystarczającą ilość mleka dla dziecka.

Wszystkie te objawy są normalne i nie zagrażają zdrowiu mojej matki i jej przyszłego dziecka. Ale są też inne symptomy, które nie są tak nieszkodliwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Z groźbą poronienia na początku ciąży kobieta może odczuwać ucisk w jamie brzusznej, pogarszany przez chodzenie lub nagłe ruchy. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi badanie i ustalić przyczynę bólu. Samodzielna walka z sytuacją nie jest tego warta, ponieważ możesz zaszkodzić płodu.

Jak liczyć początek ciąży?

Nikt nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy miało miejsce zapłodnienie jaja. Dlatego ciąża jest uważana za od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Na przykład, jeśli ostatnia miesiączka miała 3 cyfry, a 2 numery następnego miesiąca okazało się, że jesteś w ciąży, okazuje się, że Tydzień ciąży miałeś już tydzień i tak dalej.

Dla normalnego pełnego rozwoju dziecka wystarczy 40 tygodni. Ale struktura ciała każdej kobiety indywidualnie, a dziecko może urodzić się wcześniej lub później.

Zwykle zaczynasz odczuwać ciążę już wtedy, gdy ciało tego chce. Czasami zdarza się to od pierwszego dnia po zapłodnieniu, kiedy kobieta podświadomie odczuwa macierzyństwo i stara się znaleźć specyficzne objawy ciąży.

wczesne objawy ciąży

Jeśli zaplanowałeś dziecko i określiłeś początek ciąży, musisz wiedzieć z wyprzedzeniem, co robić dalej:

 • zacznij dobrze jeść;
 • rzuć palenie;
 • spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu;
 • zminimalizować ryzyko choroby;
 • wzmocnić układ odpornościowy;
 • idź spać nie później niż o dziesiątej wieczorem.

Kiedy dowiedziałeś się, że wkrótce będziesz miał dziecko, warto zadbać o swój stan zdrowia i emocjonalny. Będzie to przydatne nie tylko dla ciebie, ale także dla przyszłych okruchów, które nosisz pod sercem.