jak leczyć kaszel dla smarków u dziecka Przeziębienia - częste goście w okresie jesienno-zimowym. Temperatura, katar, kaszel, ból głowy, senność - wszystkie te objawy występują u wszystkich osób z przeziębieniem lub ARVI. Tak się składa, że ​​od razu małe dzieci mogą nauczyć się wydmuchiwać nos. Oczywiście, teraz jest wiele narzędzi do mycia zatok przynosowych i różnych leków do zwalczania przeziębienia, ale problem wciąż pozostaje, co pociąga za sobą śluz w oskrzelach. Pytanie o to, jak leczyć kaszel dziecka, można usłyszeć bardzo często na wizytach u pediatry. I prawie zawsze pojawia się ta sama odpowiedź: spróbuj pozbyć się przeziębienia, ponieważ bez tego przyjmowanie jakiegokolwiek leku na kaszel będzie bezużyteczne.

Co jeśli dziecko ma kaszel od smrodu?

Tak więc, jak wspomniano powyżej, rodzice muszą zapewnić maksymalny odpływ śluzu z zatok nosowych do środowiska zewnętrznego, a nie do organizmu. Ponadto zaleca się leczenie kaszlu na smyczy u dziecka za pomocą następujących schematów:

  • jeśli kaszel jest suchy, wtedy przyjmuje się lek, rozcieńczając plwocinę;
  • jeśli plucie lub kaszel zacznie się zamoczyć, należy zacząć stosować leki wykrztuśne.

Mukolityki - jest to pierwsza kategoria leków, zaprojektowana specjalnie w celu wysuszenia kaszlu od smrodu u dziecka zamienionego w mokre. Z reguły leczenie tymi środkami zaleca się na 2-3 dni do czasu rozładowania plwociny. Najczęstsze leki to:

  1. Bromheksyna, syrop. Ten lek można przyjmować od urodzenia. Zostaje wyznaczony zgodnie z programem: dla dzieci do dwóch lat, 2 mg 3 razy dziennie; od dwóch do sześciu - 4 mg 3 razy w ciągu dnia; od sześciu do czternastu lat - 8 mg 3 razy dziennie.
  2. Herbion z suchego kaszlu, syropu. Ten lek jest pochodzenia roślinnego, którego głównym składnikiem jest babka. Lek jest przepisywany od drugiego roku życia i jest przyjmowany zgodnie z planem: od dwóch do siedmiu lat - 1 miarka 3 razy dziennie; od siedmiu do czternastu lat - 2 miarki 3 razy w ciągu dnia.

Druga kategoria leków obejmuje te, które ułatwiają wycofanie plwociny z oskrzeli, i obejmują one:

  1. Gedelix syrop Liście bluszczu są głównym składnikiem tego leku. Gedelix pomaga pokonać silny kaszel od smrodu dziecka, zarówno w niemowlęctwie, jak iw okresie dojrzewania. Schemat jego stosowania jest następujący: dzieci do roku - 2,5 ml dwa razy dziennie; od jednego do czterech lat - 2,5 ml trzy razy w ciągu dnia; od czterech do dziesięciu - 2,5 ml cztery razy dziennie.
  2. Alteika, syrop. Jest to również lek ziołowy zawierający wyciąg z korzenia Althea. Kaszel mokry od dziecka powinien być traktowany zgodnie z poniższym schematem: dla dzieci do roku - 2,5 ml jeden - dwa razy dziennie; od jednego do dwóch lat - 2,5 ml trzy razy w ciągu dnia; od dwóch do sześciu - 5 ml cztery razy dziennie; sześć do czternastu - 10 ml cztery razy w ciągu dnia.

Jakie inhalacje kaszlą dla smarków u dziecka?

Oprócz leczenia medycznego zaleca się, aby dziecko otrzymywało inhalację, ponieważ lekarze od dawna dowiodły, że mokra, gorąca para wodna pozwala dziecku szybciej poradzić sobie z tą dolegliwością.

Jednym z najprostszych i najtańszych inhalacji, które można wykonać w domu, jest procedura z nalewką Eucalyptus. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • gumowa butla z gorącą wodą;
  • 300 ml wrzącej wody;
  • kaszel od smarków u dziecka 1 łyżka. łyżka Nalewka z eukaliptusa;
  • 1-2 łyżeczki sody.

Wszystkie składniki muszą być umieszczone w poduszce grzewczej i zalać wrzącą wodą. Następnie zaleca się, aby dziecko wdychało opary roztworu doustnie, wydychając je nosem. Procedura trwa średnio około 5-10 minut, aż gorąca para wydostanie się z grzejnika. Warto zwrócić uwagę na to, że takie wdychanie może wywoływać kaszel, dlatego nie należy go wykonywać zaraz po posiłku.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że możesz pomóc dziecku z kaszlem od smrodu, stosując wyżej wymienione leki do leczenia oraz przez inhalację i lutowanie go ziołami ziołowymi. Warto jednak pamiętać, że jeśli w ciągu 5-7 dni od ulgi nie nadejdzie, należy zasięgnąć porady lekarza.