Jak leczyć grypę dziecka Wszyscy wiedzą, że bez recepty lekarza nie zaleca się podawania leków dzieciom. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak poważną chorobę, jak grypa. Dlatego przy pierwszych objawach choroby konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem rejonowym, który powie Ci, co obecnie grypa leczy u małych dzieci.

Jak leczyć pierwsze objawy grypy u dzieci?

Im wcześniej rozpocznie się leczenie zakażenia grypą, tym skuteczniejsza będzie terapia. Wskazane jest, aby zacząć przyjmować specjalne leki w pierwszych godzinach po wystąpieniu choroby. W skrajnych przypadkach dopuszcza się opóźnienie w ciągu dnia, a jeśli lekarstwo, zamiast leczyć grypę dziecka, nie rozpocznie się na czas, możliwe są komplikacje.

Jeśli podejmiesz problem z pełną odpowiedzialnością, to epidemia grypy dopiero się zaczyna, matka powinna wiedzieć, jak leczyć dziecko, i pożądane jest, aby w razie potrzeby były potrzebne leki.

Leczenie grypy dzieli się na lek i lek. Uzupełniają się nawzajem, ale przy tak poważnej chorobie nie należy stosować osobno, czyli leczenie grypy wyłącznie środkami ludowymi jest całkowicie nie do przyjęcia.

Leczenie farmakologiczne obejmuje przyjmowanie leków przeciwwirusowych, leków obniżających temperaturę, leków wykrztuśnych, kropli w nosie. Inna grupa, nie-lek, zawiera prawidłowy schemat picia, zgodność z normą temperatury w pomieszczeniu, wilgotność i różne procedury stosowane w celu komplikowania choroby.

Leki zmniejszające temperaturę

Podstawową rzeczą, którą należy zrobić od samego początku choroby, jest skuteczne obniżenie temperatury dziecka. W końcu jego wzrost do poziomu powyżej 39 ° C jest bardzo niebezpieczny, szczególnie dla dzieci w wieku do trzech lat. Do skutecznych środków stosuje się paracetamol dla dzieci w postaci czopków zawiesinowych lub doodbytniczych, ibuprofen, panadol, świece analdim.

Jeśli nie ma takich leków przeciwgorączkowych pod ręką, można użyć ocierania wody w temperaturze pokojowej. W żadnym wypadku u dzieci nie można stosować wódki i octu do takiej procedury ze względu na ryzyko ewentualnego zatrucia i reakcji alergicznej. Substancji tych można używać ostrożnie dopiero po 5-7 latach.

Leki przeciwwirusowe

Kiedy dziecko ma grypę, warto zadzwonić do lekarza przed leczeniem go za pomocą reklamowanych środków. W końcu nie wszystkie leki są zalecane dla dzieci. Niektóre z nich są dozwolone tylko od pewnego wieku i przy braku poważnych chorób współistniejących.Z powszechnych leków do leczenia grypy, możemy wyróżnić Rimantadine - niedrogi i skuteczny lek na leczenie i profilaktykę przeziębienia i grypy. Możesz go używać od siódmego roku życia.

Ponadto można użyć pigułki przeciwwirusowe Arbidol i Grippferon, Anaferon. Lek Viferon może być stosowany w postaci maści w kanałach nosowych, tabletkach i czopkach.

Wszelkie środki związane z tak zwanymi "fronami" są skuteczne tylko wtedy, gdy leczenie rozpoczyna się na samym początku choroby. Wzmacniają system odpornościowy, zmuszając go do walki z wirusem. Leki, które leczą grypę u dzieci poniżej jednego roku życia, są podobne do starszego wieku, ale mają własną dawkę.

Preparaty na kaszel

Najczęstszy kaszel na grypę jest suchy i nieproduktywny. Dlatego lekarz może przepisać leki, które rozrzedzają śluz w oskrzelach. Należą do nich syrop z korzenia lukrecji, Prospan z wyciągiem z bluszczu, ACC.

Wilgotność, temperatura, czystość Jak leczyć grypę u małych dzieci

Bardzo ważne jest, aby pokój, w którym znajduje się chore dziecko, był codziennie czyszczony na mokro, a temperatura powietrza nie powinna przekraczać 19-20 ° C. Jest bardzo dobrze, jeśli w domu znajduje się nawilżacz powietrza, który należy włączyć, zanim wskaźnik wilgotności wzrośnie do 65-70%, - tak bardzo chore dziecko musi poprawić samopoczucie.

Picie

Bardzo ważnym punktem leczenia jest karmienie chorego dziecka wodą, ciepłą herbatą, morsem lub innym płynem, na który dziecko się zgadza.