W leczeniu niektórych chorób u dzieci, immunostymulatory nie są wystarczające. Dotyczy to przede wszystkim zakażeń bakteryjnych, które można pokonać jedynie za pomocą antybakteryjnej terapii. Cedex - lek należący do grupy klinicznej i farmakologicznej antybiotyków cefalosporyn trzeciej generacji, jest również często stosowany w pediatrii.

Cedex dla dzieci: wskazania

Aktywnym składnikiem produktu jest ceftibuten - dość silna substancja bakteriobójcza, która jest stosowana w przypadkach, gdy inne antybiotyki zawodzą, na przykład, z grupy penicylin lub z tych samych cefalosporyn. To prawda, że ​​niektóre mikroorganizmy i mu nie ujawniają wrażliwości. Należą do nich na przykład enterokoki, staphylococcus, yersinia i inne. Cedex stosuje się w leczeniu zakaźnych i zapalnych chorób wywoływanych przez drobnoustroje wrażliwe na ten antybiotyk:

  • infekcje górnych dróg oddechowych (zapalenie migdałków, szkarlatyna, zapalenie gardła u dzieci zapalenie ucha środkowego i zapalenie zatok);
  • infekcje dolnych dróg oddechowych, które obejmują ostre formy zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc, zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli;
  • Niektóre choroby układu trawiennego - zapalenie żołądka i jelit i zapalenie jelit wywołane przez bakterie, takie jak Shigella spp., Escherichia coli, Salmonella spp .;
  • infekcje dróg moczowo-płciowych ( odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci zapalenie pęcherza);
  • infekcje stawów, skóry, kości.

Jak przyjmować dzieci z tsedeks?

Lek ten występuje w dwóch postaciach: kapsułek i zawiesin. Pierwsza forma służy wyłącznie do leczenia dorosłych. W pediatrii stosuje się jednak preparat tsedex dla dzieci, wytwarzany w postaci proszku do sporządzania zawiesiny, który należy przyjmować wewnętrznie. Oprócz zaróbek (guma ksantanowa, sacharoza, simetikon, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, polisorbat 80, benzoesan sodu), lek zawiera dodatek, który nadaje smak wiśni.

Odnośnie rozcieńczania cedeksu, a następnie w kubku miarowym, który jest częścią opakowania, należy wlać wodę do poziomu otworu (25 ml). Połowę wody należy wlać do fiolki z proszkiem i dobrze wstrząsnąć. Następnie musisz przelać pozostałą wodę i ponownie zawiesina cedex dla dzieci wstrząsnąć do rozpuszczenia.

Podczas przepisywania leku tsedex dzieciom, dawka powinna wynosić 9 mg substancji na kilogram masy ciała na dzień na dawkę, a maksymalna dawka nie powinna przekraczać 400 mg na dobę. W przypadku zapalenia migdałków, zapalenia gardła i zapalenia ucha środkowego wystarczy jednorazowe pobranie leku. Jeśli dziecko ma bakteryjne zapalenie jelit, dawkę dzienną należy podzielić na 2 dawki.

Pacjentowi w wieku powyżej 10 lat lub o masie ciała większej niż 45 kg podaje się dorosłą dawkę cedeksu (400 mg na dobę).

Dla wygody pomiaru wymaganej dawki cedeksu, zawiesiny dla dzieci, dołączona jest miarka z podziałkami 45 mg, 90 mg, 135 mg, 185 mg substancji.