Co karmić dziecko po zatruciu Niestety, dzieci są bardziej narażone niż dzieci zatrucie pokarmowe. Jest kilka powodów - brudne palce w ustach, zbieranie kamyków i liści na ulicy, a w rezultacie mikroby w jamie ustnej, słaba odporność przewodu pokarmowego, gdy najmniejszy błąd w odżywianiu związany ze świeżością produktów może powodować wymioty i biegunka.

Oprócz głównego leczenia w postaci zastrzyków, zakraplaczy i tabletek, należy wiedzieć, jak karmić dziecko po zatruciu i wymiotach, aby nie spowodować nawrotu. Jest to bardzo trudne pytanie dla matki, która chce nakarmić dziecko, które było głodne w czasie choroby tak szybko, jak to możliwe.

Dozwolone produkty

Ponieważ po zatruciu można jeść i pić, niewiele pokarmów jest dozwolonych. Wszystkie z nich nie powodują dodatkowego tworzenia się gazu i fermentacji w jelicie oraz działają otaczając przewód pokarmowy.

W pierwszych dniach, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo złe, należy je tylko odsprzedać, nie nalegając na jedzenie. Ale po 2-3 dniach, kiedy dziecko stanie się łatwiejsze, będzie potrzebował siły, by dojść do siebie.

Do potraw i żywności, które mogą karmić dziecko po zatruciu pokarmowym należą półpłynne zupy z dodatkiem pszenicy, płatków owsianych i kaszy jęczmiennej. W przypadku niemowląt pożądane jest zmielić je za pomocą blendera, aby obciążenie układu trawiennego było minimalne.

Tłuczone ziemniaki są również dozwolone, ale bez mleka i masła. Jego konsystencja powinna być wystarczająco płynna, aby produkt nie obciążał żołądka i był łatwy do strawienia. Jeśli dziecko ma biegunkę, zaleca się zupę ryżową lub owsiankę. Grys ​​do tego są dobrze umyte i gotowane miękkie z odrobiną soli.

Z napojów dozwolonych po zatruciu - niesłodzonej herbaty, wywar z rodzynek i owoców róży, ale dopiero po tygodniu można spróbować jogurt. Co jeść i pić po zatruciu

5 dni po zatruciu można już podać dziecku makaron, klopsiki parowe i klopsiki z mięsa drobiowego. Dobrze jest także w niewielkiej ilości ofiarować dziecku gotowaną rybę morską.

Kiedy minie co najmniej 10 dni od początku choroby, dziecko może już być karmione konwencjonalnymi produktami. Do tego czasu absolutnie niemożliwe jest podawanie świeżych owoców i warzyw, jedynie pieczonych lub gotowanych, z wyjątkiem banana. Bez lęku można go podać na drugi dzień po ustaniu nowych wymiotów.