jak uspokoić kaszel u dziecka w nocy Choroby wieku dziecięcego, wraz z następującymi konsekwencjami w postaci kaszlu, kataru i gorączki, są kolejnym testem, zarówno dla samych dzieci, jak i ich rodziców. Ale jeśli ciepło można zmniejszyć za pomocą leków, a kanały nosowe można oczyścić, przemywając solą fizjologiczną, to sytuacja z kaszlem jest nieco bardziej skomplikowana.

W szczególności, dość zaniepokojeni rodzice powodują nocny kaszel u dziecka. Jak pozbyć się tej plagi i przywrócić dziecku zdrowy sen - dowiedzmy się.

Jak zmniejszyć napięcie kaszlu u dziecka w nocy?

Oczywiście, aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak powstrzymać kaszel dziecka w nocy, trzeba wiedzieć, co się dzieje. Najczęstszą przyczyną nocnego kaszlu jest infekcja wirusowa i bakteryjna. W tym przypadku wyniszczający, histeryczny kaszel pojawia się, gdy tylko dziecko przyjmuje pozycję poziomą, ponieważ cofanie się śluzu, które gromadzi się w nosogardzieli, tchawicy, oskrzelach i płucach, jest utrudnione. Także napady drgawkowe mogą przeszkadzać dziecku w przewlekłym: zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok. Kaszel, który pojawia się tylko w nocy przez wystarczająco długi okres, uważany jest za zjawisko szczątkowe po cierpieniu na krztusiec.

Podejrzany astma może być na charakterystycznym kaszlu z gwizdaniem. Ponadto nocny kaszel może być pochodzenia alergicznego.

Jednak nawet znając diagnozę, rodzice nie zawsze rozumieją, jak uspokoić kaszel dziecka w nocy. Ponieważ nawet najbardziej radykalne środki dają wyniki po pewnym czasie, a nocny kaszel nie pozwala dziecku zasnąć w tej chwili. Co należy zrobić w tym przypadku:

  1. Aby jak najszybciej zatrzymać mokry kaszel u dziecka, możesz pozwolić mu wypić szklankę ciepłego mleka z miodem. Ta metoda jest sprawdzona i bezpieczna.
  2. Ponadto, gdy kaszel produktywny, kompresy rozgrzewające są skuteczne , na przykład, z ugotowanych ziemniaków owiniętych w materiał lub plastikową torebkę.
  3. Dziecko powyżej pięciu lat może być wdychane przez parę wywaru z rumianku lub podbiału.
  4. jak zatrzymać kaszel dziecka w nocy Ziołowe wywary z kaszlem i specjalne herbaty dla dzieci.
  5. Co do zasady, picie alkaliczne pomaga złagodzić suchy kaszel u dziecka w nocy .
  6. Możesz również spać spokojnie w małym pokoju, jeśli zaaranżujesz dla niego domową łaźnię parową. Aby to zrobić, należy wybrać się w łaźni z gorącą wodą, dodać kilka kropli olejku i po zamknięciu drzwi do łazienki, siedzieć z dzieckiem nad parą.
  7. Z alergicznym kaszlem na tyle, aby wyeliminować alergen lub wziąć na noc antyhistamina.