jak uspokoić kaszel u dziecka Przeziębienie lub choroba wirusowa - prawie każdej chorobie dziecka takiego planu towarzyszy kaszel. Oczywiście doświadczone matki wiedzą, że jest to naturalna reakcja organizmu, przez którą jest uwalniana z bakterii chorobotwórczych i nagromadzonej plwociny. Ale gdy dziecko zaczyna silny napadowy kaszel, pierwszą rzeczą, o którą martwią się rodzice, jest to, jak złagodzić stan dziecka. Dlatego też stosowane są wszelkie metody i środki.

Dziś porozmawiamy o tym, jak uspokoić atak silnego kaszlu u dziecka, w zależności od jego charakteru i etiologii.

Jak złagodzić suchy kaszel u dziecka?

Ogólnie na początku choroby pojawia się nieproduktywny (suchy) kaszel, wynikający z hipotermii lub przenikania czynników wirusowych. Zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne, najczęściej towarzyszy mu ból gardła i zatkany nos. W takich przypadkach, aby uspokoić obsesyjny kaszel u dziecka, konieczne jest zmiękczenie i zwilżenie błony śluzowej krtani, ponieważ odruch ten powstaje właśnie z powodu podrażnienia. Kubek ciepłego mleka z masłem kakaowym i miodem, wdychanie z olejkami eterycznymi (eukaliptus, melisa, mięta) pomoże złagodzić stan. W ciągu dnia trzeba podać niewielki napój obfity. W szczególności zarówno herbaty ziołowe, jak i różne syropy na bazie roślinnej i pastylki do ssania pomogą złagodzić śluz i usunąć łzawiący kaszel z małego dziecka. Zaleca się również obniżenie temperatury w szkółce i nawilżanie powietrza.

W sytuacjach nagłych lekarz może przepisać leki blokujące odruch kaszlowy. jak złagodzić kaszel u dziecka

Jak złagodzić atak mokrego kaszlu u dziecka?

Reprodukcyjny kaszel jest rodzajem postępu w leczeniu. Chociaż okruchy nie są jeszcze dużo łatwiejsze, ale rodzice wciąż martwią się, w jaki sposób złagodzić kaszel dziecka, zwłaszcza jeśli atak rozpoczął się w nocy. W takim przypadku możesz ogrzać nogi dziecka, zrobić inhalację lub grind, możesz po prostu zabrać go do łazienki i otworzyć kran z gorącą wodą. Skuteczne napary ziołowego podbiału, rumianku, nagietka i babki. Jeśli chodzi o leki, zastosuj mukolityki i wykrztusiacze. Jednak oba mogą być podane dzieciom z najwyższą ostrożnością, a okruchy do roku są całkowicie niepożądane. Jest także przeciwwskazany do przyjmowania mukolityków w połączeniu z lekami, które hamują odruch kaszlowy.