jak znaleźć rodzaj krwi dziecka Definicja grupy krwi i czynnik Rh jest jednym z pierwszych testów, które zostały pobrane od osoby. U noworodków, tuż po porodzie, lekarze określają przynależność do jednej lub drugiej grupy i zgłaszają to kobiecie podczas porodu. Jak znaleźć krew dziecka, jeśli przypadkowo o niej zapomnisz, pomoże kilka sposobów.

Typ krwi zależy od rodziców

Każdy wie, że rodzaj krwi dziecka zależy bezpośrednio od tego, co jego biologiczna rodzice. Istnieje tabela, która pozwala określić grupę krwi u dziecka, zarówno z dokładnością do 100%, jak iz wynikiem 25%, 33,33% lub 50%.

tabela typu krwi

Jak widać, jeśli mama i tata dziecka mają krew I, to on będzie nosicielem tego i żadnego innego. Jest to jedyny przypadek, w którym można uzyskać w 100% wiarygodny wynik, w jaki sposób rozpoznać grupę krwi dziecka bez analizy medycznej bez wizyty w laboratorium. We wszystkich innych przypadkach możemy jedynie założyć prawdopodobieństwo.

Dla przykładu, aby było to bardziej zrozumiałe, możemy rozważyć sytuację, gdy matka i ojciec mają grupę krwi III, wtedy dziecko będzie miało grupy I lub III, a II i IV nie mogą.

Najtrudniej jest wiedzieć, jaki rodzaj krwi ma dziecko, jeśli ojciec ma trzecią grupę, a matki II, i jak w tej kolejności, i na odwrót. W takich rodzicach dziecko może urodzić się z jakąkolwiek grupą krwi.

Jak w każdej metodzie, w pewnych sytuacjach (częste transfuzje krwi, osoba należąca do chimery krwi), mogą występować błędy. Chociaż w uczciwości, muszę powiedzieć, że takie przypadki są bardzo rzadkie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki osób należących do różnych grup krwi, naukowcy określili następującą gradację:

  • Grupa I obejmuje 42% światowej populacji;
  • grupa II należy do - 38% wszystkich mieszkańców Ziemi;
  • właściciele grupy III mają tylko 15% populacji;
  • Czwarta grupa obejmuje 5% ludzi żyjących na Ziemi.

Tak więc, jeśli jesteście rodzicami dziecka, które może mieć ja lub III grupy krwi, najprawdopodobniej jest on nosicielem grupy I, chociaż III nie można całkowicie wykluczyć.

Badanie krwi jest wiarygodnym wynikiem.

Dzisiaj najdokładniejszą metodą, jak można dowiedzieć się, jakiej grupy krwi jest dziecko, z dokładnością do 100%, jest badanie krwi. Jest pobierany z żyły lub palca, a wynik z reguły jest gotowy następnego dnia.

Tak więc, tylko po przejściu badania krwi, otrzymasz jednoznacznie wiarygodny wynik. W międzyczasie przygotuj się do pójścia do laboratorium, skorzystaj ze stołu, aby zasugerować przyszły wynik.